Warning: file_get_contents(/www/hosting/rocker.sk/www/userfiles/cache/article_full_3789.cache): failed to open stream: No such file or directory in /www/hosting/rocker.sk/www/news-single.php on line 3
Michal Puchovský - ROCKER.SK
Logo
Michal Puchovský

Michal Puchovský

Meno: Michal Puchovský
Mesto: Bratislava/Brno
V ROCKER.sk: od novembra 2018

 

E-mail: puchovsky@rocker.sk


Hudba ma sprevádza od malička. Otec nám ako malým so sestrou púšťal Elán a tam niekde môžem vystupovať korene mojej záľuby v rockovej hudbe. Na strednej škole som náhodou počul jednu pieseň od Scorpions, stiahol som si ich výberovku a bolo vymaľované. Stal sa zo mňa rocker a metalista.

 

Moja vášeň pre hudbu neutíchala, plagáty na stene pribúdali. No a jedného dňa som si povedal, že dozrel čas, aby som začal o hudbe písať. Som zo starej novinárskej rodiny, písanie máme v krvi.

 

Žánrovo som stále najvernejší klasickému hard rocku (Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath, UFO, Thin Lizzy) a heavy metalu (Judas Priest, Iron Maiden, Saxon). Mám rád rýchloprstých gitaristov (lebo viac je viac) a čas od času si doprajem poriadnu dávku progu. Ďalej som milovníkom čierneho aj bieleho blues. Ale nielen rockom a metalom žijem. Aj funky, disco, soul či überchytľavý synthpop osemdesiatych rokov vo vhodných chvíľach oblažia moje zvukovody.

© rocker.sk