Len nedávno hrala METALLICA v Prahe a na vydarenom koncerte sa zdalo byť všetko v poriadku. Teraz však členovia kapely Lars Ulrich, Kirk Hammet a Robert Trujillo v spoločnom vyhlásení oznámili svojim fanúšikom, najmä tým v Austrálii a na Novom Zélande, smutné správy. Tamojšiu časť turné musia zrušiť, pretože frontman James Hetfield ide znovu na odvykačku.

 

Spevákova závislosť od alkoholu kolíše už roky. Raz sa od svojich démonov dokáže držať ďalej, inokedy im podľahne. Ktovie, či bol na neho priveľký tlak na turné, ktoré trvá už 3 roky, alebo bolo spúšťačom opätovnej závislosti niečo iné. Dôležité však je, že podstupuje liečenie, aby austrálske turné mohli presunúť na čo najskorší dátum a nemuseli zrušiť napríklad aj charitatívny koncert naplánovaný na marec 2020.

 

Zvyšní členovia kapely vyjadrili smútok zo zrušeného turné a Hetfieldovho ďalšiemu prepadu závislosti, nezabudli sa však poďakovať za podporu a pochopenie pre speváka ako aj za to, že ich fanúšikovia sú stále súčasťou veľkej "Metallicovskej rodiny".

 

Hetfieldov boj so závislosťou bol v roku 2004 zdokumentovaný vo filme Some Kind Of Monster.


Použité zdroje:
loudersound.com