Inovatívne metalcorové zoskupenie AUGUST BURNS RED sa činí hneď od začiatku roka 2020 a vydáva prvý singel Defender. Skladba bude súčasťou nadchádzajúceho, v poradí už ôsmeho albumu Guardians, na ktorom nájdeme 11 skladieb (tracklist na konci článku). Momentálne päťčlenné zoskupenie z Pensylvánie bude nadväzovať na veľmi úspešný a zatiaľ posledný album Phantom Anthem z roku 2017.

Rytmický gitarista skupiny Brent Rambler sa na adresu Defendera vyjadril nasledovne: „Pieseň je o tej jednej osobe, ktorá príde, schytá to za vás a bude s vami počas ťažkých časov. Som veľký fanúšik komiksov a prišlo mi, že text sa bude hodiť ako základ pre krátky animovaný príbeh, akoby ožili stránky komiksu. Našťastie, všetci v skupine súhlasili, a tak máme k songu skvelé video“. Ani zďaleka to ale nie je ich prvé podobné video. S animáciami a špeciálnymi efektmi sa hrali už predtým na videách k skladbám Invisible Enemy, Identity, The Frost alebo The Legend of Zelda.

 

spustiť videospustiť video

Gitarista Brubaker o skladaní albumu: Guardians je výsledkom maximálneho tímového snaženia. Dustin [Davidson, basová gitara] a ja sme spolupracovali oveľa viac, než kedykoľvek predtým. Jake [Luhrs, spev] a Brent [Rambler, rytmická gitara] zase spolupracovali pri nahrávaní vokálov viac ako kedykoľvek predtým. Matt [Greiner, bicie] nás zasypal toľkými nápadmi, že sme ich ani nemohli všetky spracovať. Na tomto albume sme v štúdiu strávili najviac času spomedzi všetkých našich nahrávok. Sme naň nesmierne hrdí a nevieme sa dočkať, kedy ho vypustíme do sveta“.

Najbližšie môžete AUGUST BURNS RED vidieť v Európe na turné spolu s KILLSWITCH ENGAGE, napríklad v Prahe 25. júna.

Tracklist albumu Guardians:

01. The Narrative
02. Bones
03. Paramount
04. Defender
05. Lighthouse
06. Dismembered Memory
07. Ties That Bind
08. Bloodletter
09. Extinct by Instinct
10. Empty Heaven
11. Three Fountains

 

Použité zdroje:
metalinjection.net