Čas konania koncertu jednej z najpopulárnejších kapiel symfonického metalu sa kráti a momentálne nás od tejto udalosti delí už iba mesiac. Niektorí si možno povedia, že je to ešte ďaleko, no my v Rocker.sk nezaháľame a prinášame vám exkluzívnu upútavku na júnový koncert vo forme krátkeho pokecu s gitaristom, vokalistom, skladateľom a zakladateľom EPICY Markom Jansenom.


Práve ste sa vrátili z turné. Ako sa vám páčilo?

Prišli sme z turné v Číne a Austrálii a publikum bolo úžasné. Prekvapilo ma, že na naše koncerty v Číne prišlo toľko ľudí. Možno to vyznie smiešne, ale keď sme tam hrali prvýkrát, prišli sa na nás pozrieť skôr západne vyzerajúci ľudia, ale tentokrát to boli hlavne Číňania a boli šialení! Je to skvelý pocit môcť si zahrať svoju hudbu v rôznych častiach sveta a zažiť, ako si to užívajú ľudia mnohých kultúr.

 

Už nejaký čas nahrávate nový album. V akom štádiu sa momentálne nachádzate?

Sme na dobrej ceste. Simone práve skončila s nahrávaním svojej, časti takže teraz sa budú musieť ešte niektoré miesta poupravovať a dovylepšovať. Budeme zverejňovať upútavky, ale pokúsime sa nevydať toho vopred až príliš, keďže celý album má byť prekvapením. Hudbu, ktorú sme vytvorili, musíme pred oficiálnym vydaním nechať ešte zahalenú rúškom tajomstva. 

 

Rozhodli ste sa už, ktoré piesne budú na samotnom albume a ktoré vydáte ako bonusové skladby?

Ešte nie. Mám v hlave takú zbežnú predstavu, ale uvidíme, ako budú znieť po finálnom zmixovaní a čo si o nich budú myslieť ostatní. Takéto rozhodovanie často nie je ľahké, keď musíme vyradiť aj dobré piesne.


Ako si zatiaľ spokojný s výsledkom?

Som veľmi spokojný a sebaistý. Všetci sa na tom sakramentsky narobili, aby z tohto materiálu vyťažili maximum a úprimne verím, že lepšie sa už nedalo. Všetko je ešte viac prepracovanejšie než na predchádzajúcom albume The Quantum Enigma, pričom už aj z tej nahrávky som bol veľmi nadšený.

 

Existuje nejaká šanca, že zahráte aspoň jednu novú skladbu na nadchádzajúcich koncertoch?

Zatiaľ nie, keďže túto hudbu chceme udržať v tajnosti čo najdlhšie. Keď album vyjde, budeme mať dosť príležitostí hrať naživo všetky nové piesne a aj napriek tomu, že som sám už nedočkavý, budem trpezlivý.

 

Chcel by si ešte niečo odkázať slovenským fanúšikom?

Neviem sa dočkať na to, keď prídeme a znovu vás všetkých uvidím. Veľmi sa teším na letné festivaly a dúfam, že aj veľa slnka. 

 

Ak sa teda aj vy rovnako tešíte na nový materiál Epicy, príďte sa vyblázniť 7. júna do bratislavského Majestic Music Clubu, kde sa kapela predstaví ešte v rámci svojho turné k úspešnému albumu The Quantum Enigma.

spustiť videospustiť video