Francúzske metalové zoskupenie GOJIRA je ukážkovým príkladom moderného metalu na tej najvyššej úrovni. S posledným albumom Magma bola kapela nominovaná na vôbec prvú Grammy, rovnako tak aj s ich skladbou Silvera. Štvorica žne úspechy po celom svete u fanúšikov aj kritikov pre ich precíznosť, energiu na javisku, environmentálne ladené texty aj spirituálnosť, ktorú je z albumov cítiť. Obrovskú zásluhu na tom má aj Mario Duplantier - bubeník kapely a brat speváka Joea Duplantiera.

Právom je považovaný za jedného z najlepších bubeníkov súčasnosti – je originálny, technicky miestami až neuveriteľný, a to všetko zvláda odovzdať s duchovnou gráciou jemu vlastnou. V poslednej dobe sa KONEČNE začal činiť aj na YouTube, kde ponúka nahliadnutie do jeho tvorby. Prvým príspevkom bolo štúdiové zvečnenie jeho bubeníckeho sóla, s ktorým dotváral koncerty na turné v roku 2019 k už spomínanému albumu Magma.


spustiť videospustiť video

Ďalším videom je sólo nazvané Minotaur (na pozretie nižšie). Tento bubenícky štýl zvaný „single stroke roll“, kde sa v tempe striedajú údery rúk s nohami, napríklad nikdy nepoužil pre GOJIRU. A kedy a kto bol jeho najväčším vzorom od momentu, kedy vzal do rúk paličky? Pre britský magazín Rhythm sa v roku 2014 vyjadril nasledovne: „Asi keď som prvýkrát videl bubenícke video, na ktorom bol Lars Ulrich s jeho bielymi Tama bicími. To bol pre mňa veľký šok a okamžite som to chcel vyskúšať. Lars bol môj najväčší vzor a pravdepodobne asi aj jediný, ktorý som zo začiatku mal. Neskôr som začal počúvať viac metalovej hudby a objavil som SEPULTURU s Igorom Cavalerom za bicími. Igor a Lars teda boli moje dva najväčšie vzory a potom som objavil oveľa extrémnejšiu hudbu.“

spustiť videospustiť video

Použité zdroje:
YouTube.com, blabbermouth.net