V stredu 22. júna zavítali páni z LUCIE do Bratislavy. Slávili svoje „tridsiatiny“. Jediný koncert v rámci aktuálneho turné usporiadaný na Slovensku. Jediný usporiadaný v hale. Ako predskokan koncertu vystúpili bratislavskí KORBEN DALLAS. V českých luhoch a hájoch ponúka Lucie aj druhú predkapelu - pražskú Jasnú Páku.

 

Agentúra Amadeus, usporiadateľ koncertu, sa rozhodla umiestniť koncert na petržalskú stranu mesta, do C haly Incheby. Koncert bol úžasný. Zvuk, projekcia, svetlá, výkony headlinera, vysoká profesionalita, absolútny zážitok. Dokonca ani nevadilo, že celý setlist bol vyskladaný zo starých, osvedčených hitov, dokonale napočúvaných.

 

Organizácia podujatí tejto kategórie je skutočne náročná. Musíte zabezpečiť a správne odhadnúť priestor. Zabezpečiť ochranu účinkujúcich i návštevníkov. Zdravotnú pomoc, požiarnu ochranu, občerstvenie a kopec iných drobností, ktoré v pozadí garantujú bezchybný chod celého mechanizmu zvaného „hudobná žúrka“.

 

Prichádzate na koncert. Zvolíte vlastné vozidlo, pokiaľ máte domov ďalej než „4 zastávky autobusom“. A Incheba vás „skasíruje“ 5 eur za parkovné. Ok, zvolil som si auto, zaplatím. Preglgnete aj antikultúrnu architektúru postsocialistického betónového „výstaviska“. Už po vstupe do sály prichádza prvý problém. Netuším, koľko je kapacita priestoru pri bežnom vypredanom koncerte. Ale ak sa ľudia nevedia pousádzať, keďže návštevníci s lístkami na sedenie sedia na schodoch a v uličkách, kdesi je problém. Samozrejme, námietka – správny rockový fanúšik si predsa nekúpi lístok na sedenie. Pche!  Ale ani „na stojáka“ to nebolo bez komplikácií. Platiaci návštevníci ostali stáť v chodbách, sála bola preplnená. Až tak preplnená, že bolo potrebné okresať veľkosť pódia a nezostalo miesto na lávky na chodenie medzi divákov. A navyše - po koncerte, aby nemuseli čeliť kritike návštevníkov, ľudia od Amadea jednoducho vypli svoju fanpage na sociálnej sieti.

 

Našťastie sa nikomu sa nič nestalo, koncert  bol parádny, všetci si užili super večer. Spomenutí Korben Dallas sa úlohy predskokana hrdo a s prehľadom zhostil. Spočiatku ich vystúpenie pôsobilo trošku kŕčovito. Akoby sa naozaj preľakli veľkej sály a veľkého pódia? Veď odohrali úspešné vystúpenia na Pohode či na Topfeste. Ale to bol len začiatok. Po pár skladbách zneli sebaisto a hrdo a každým akordom hlásali „počúvajte nás pozorne“. A nezabudli sa poďakovať headlinerovi za možnosť zdieľať spolu pódium.

 

Po naozaj profesionálne a rýchlo zvládnutej príprave pódia pre hviezdu večera nastal očakávaný moment. Intro - a došli páni v najlepších rokoch. Každý sám o sebe veľká individualita. Spoločne dokonalý harmonický stroj. David Koller začal so španielkou v rukách miesto obsadenia stoličky za bubnami. P.B.Ch. na base po jeho pravej ruke, Robert Kodym po ľavej spolu s Michalom Dvořákom za klávesami. K bubnom zasadol Adam Koller,  syn svojho otca.  A vzadu, bez veľkých reflektorov sa starala o backing vocals Lenka Dusilová. Nebola by to ale oslava ako sa patrí, keby spolu s jubilantmi nedošli aj hostia. Tak Robert privolal počas hrania aj bývalých členov Lucie. Speváka Michala Penka, klávesáka Petra Franca a bubeníka Tomáša Waschingera. Práve prvý z menovaných bol asi zaskočený krásou Sloveniek v publiku. Keď im mal tlačiť Šrouby do hlavy, David ho za ruku musel doslova pritiahnuť bližšie k ľuďom, na okraj pódia. Keď vyslovíme „Lucie / Sen / Amerika“, dostávame sa k charizmatickej dáme, k Lenke Dusilovej. Tíško prikráčala z pozadia, bravúrne odspievala a vtisla nezabudnuteľný bozk do každého prítomného srdca.

 

Prvý prídavok patril  aj dôležitým zvestovaniam. Ak je sex náš, nemôžeš byť panic. A keď publikum dalo hromadné „... veľa šťastia, zdravia...“, Inchebou zaznel druhý prídavok. Medvídek z Bogoty zasnežil a ľudkovia išli spokojne domov. Hlasivky dostali zabrať, všetky piesne publikum odspievalo s kapelou.

 

Setlist: Rouháš se bohům, Vona říká jo, Pohyby, Laura, Až tě potkám, Zkamenělý dítě, Utíkej, Trumpety, Lucie, Krev a RnR, Lovec střelec Dr., Sen, Dal bych ti co chceš, Daniela, Šťastnej chlap, Šrouby do hlavy, Dotknu se ohně, Oheň, Amerika, / Chci zas v tobě spát, Panic, Černí andělé, /  Medvídek