Hudbu, ktorú táto pätica produkuje, je ťažké zaradiť do nejakej škatuľky - Fred Durst a spol. totiž kombinujú tvrdú hudbu so samplami, hiphopom a svoj podiel na výslednom zvuku kapely má aj DJ Lethal (predtým pôsobiaci v House of Pain), ktorý je už regulérnym členom kapely. Partička pochádzajúca z Floridy, z mesta Jacksonville, odštartovala svoju hviezdnu dráhu v roku 1994. Patrí medzi skupiny, ktorých tvorba výrazne ovplyvnila „heavy“ scénu. Počas svojho fungovania predali viac ako 30 miliónov kópií albumov po celom svete, pričom ich prelomového albumu z roku 1999, ktorý dostal názov „Significant Other“, a z ktorého pochádzajú hity Nookie, Break Stuff a Re-Arranged, sa len v Amerike predalo 7,5 milióna kusov.


Album „Chocolate Starfish and the Hotdog Flavored Water“ bol vydaný o rok neskôr a hity „My Generation“, „Take A Look Around“ alebo „Rollin‘“ ich pozíciu hviezd na poli tvrdej hudby len upevnili. Za túto nahrávku Limp Bizkit dostali celý rad cien, vrátane MTV Europe Music Awards v kategóriách najlepšia skupina a najlepší album. Rovnaké ocenenie získali aj vo veľmi netradičnej kategórii - najlepšie internetové stránky. Kapela si išla jednoducho od úspechu k úspechu.

Okrem speváka Freda Dursta bol neodmysliteľnou súčasťou Limp Bizkit aj gitarista a skladateľ Wes Borland, známy svojou záľubou v kostýmoch, maskách a čiernych kontaktných šošovkách. Správa o jeho odchode v októbri 2001 tak bola ťažkou ranou pre skupinu aj fanúšikov. Nasledovala pauza a nekonečné hľadanie adekvátnej náhrady, ktoré sa nakoniec oplatilo, a do kapely bol prizvaný gitarista Mike Smith. Ten sa zapojil do príprav nového albumu, ktorý vyšiel v septembri 2003 a niesol názov „Results May Vary“. Smithovo rockovejšie cítenie je na albume značné a Limp Bizkit sa tak trochu ocitli pred novou epizódou svojej existencie, ktorá však nemala dlhé trvanie.


Nasledovalo turné, ktoré však vzbudilo rozporuplné reakcie. Po ňom sa do skupiny vrátil opäť Wes a náhradník Mike okamžite Limp Bizkit opustil. Šuškalo sa niečo o novom EP, ktoré bez veľkého ohlasu vyšlo v máji 2005 pod názvom „The Unquestionable Truth Part 1“. Samotný názov dával nádej, že by sa fanúšikovia mohli dočkať nasledovníka. Namiesto toho však Limp Bizkit v rovnakom roku nadelili výberovku „Greatest Hitz“. Krátko po vydaní Wes opäť odchádza a skupina sa približne na tri roky odmlčí...

Limp Bizkit v tichosti pripravujú „The Unquestionable Truth Part 2“, Fred natáča svoj vlastný film, Sam Rivers pracuje so skupinou The Embraced na ich prvej dlhotrvajúcej nahrávke a John Otto si zakladá svoj projekt nazvaný Stereochemix. Rok 2009 sa následne nesie v duchu veľkolepého návratu na koncertné pódiá v pôvodnej zostave a skupina pri tejto príležitosti vystupuje aj v pražskej O2 aréne. Svoj návrat Limp Bizkit spečatia aj novým počinom „Gold Cobra“, prvý od roku 2003, ktorý Limp Bizkit nahrali v pôvodnej zostave.

Na tento rok je už konečne naplánované vydanie dlho očakávaného titulu „Stampede Of The Disco Elephants“, na ktorom kvintet pracuje už niekoľko rokov. Jeho vydanie už bolo niekoľkokrát odložené. V rámci pražského koncertu by tak vedľa osvedčených hitoviek mohol zaznieť aj repertoár, po ktorom fanúšikovia už veľmi dlho lačne pokukujú.