Leto je okrem času horúčav, potu, vody a festivalov aj časom relaxu. U mnohých ľudí, ale najmä u rockerov, sa relax automaticky spája s hudbou. A čo je krajšie, ako objavovať stále novú kvalitnú muziku, ktorá pohladí nielen na uchu, ale aj na duši? Práve preto prichádzame s letným seriálom plným odporúčaní albumov, ktorým by ste počas týchto teplých mesiacov mali určite dať šancu. A nebudeme vám radiť my, ale kapely našej slovenskej scény svojimi vlastnými slovami.

 

Do partie kapiel, ktoré nám svoje tipy prezradili, sa pridáva ďalšia prešovská formácia. SLIGHT LIE si svoje výbery dobre zdôvodnili a je teraz na vás, či vás táto veselá banda k nejakému albumu aj presvedčí.


Freedom Call - Eternity

Rado: Freedom Call. Je v podstate jedno, aký album, ale povedzme, že Eternity. Má všetko, čo poriadny power má mať – speedové vypaľovačky, šľapavé hitovky ako Warriors aj baladu a celkovo tú takú atmosféru, pri ktorej sa človek cíti dobre a má chuť dať si pár pív s priateľmi. Aj preto mám vlastne tú kapelu tak rád.

spustiť videospustiť video

Archspire – Relentless Mutation

Igor: Absolútna šupa, ktorú točím v aute už niekoľko týždňov, je Relentless Mutation od kanadských Archspire. Hrajú technický death metal a vokalista má miesto huby samopal, s ktorým by nejedného rapera strčil hravo do vrecka. Nie je to však len o absurdne rýchlom growle, ostáva priestor pre skvelé riffy a nečakane melodické sóla.

spustiť videospustiť video

Hrana

Rado: Hrana. Tu veľmi niet čo dodávať, Marek Brezovský bol jednoducho talent, aký sa rodí raz za storočie a je strašná škoda jeho skorého odchodu na druhý svet. Ktovie, čoho by sme sa od neho ešte dočkali. Ešteže mu bol dobrým kamarátom Oskar Rózsa, Projekt Hrana je úžasnou poctou jeho tvorbe a vďaka nej žije Marekova hudba naďalej.

spustiť videospustiť video

Slayer – Seasons In The Abyss

Demo: Ak by sa ma niekto spýtal, aký album od Slayer je najlepší, tak odpoviem, že tento. V lete sa hodí úplne všade. Prídeš v lete do obchodu a ak ti nehrá v ušiach War Ensemble, tak ani nevieš, čo máš kúpiť. Na nočnú párty, grilovačku, k vode, za volant, na svadbu, prosto kamkoľvek sa pohneš, nezabudni na svoj Slayer. Skladateľské kombo King/Hanneman založili nový vedný odbor. Thrash metalovú riffológiu. Nechápem, prečo doteraz nikto nevymyslel letný tábor s názvom Seasons In The Abyss. Každý deň ráno mosh pit, na obed cirle pit, večer headbang a na noc si ešte decká zaspievajú: „Close your eyes, and forget your name. Step outside yourself, and let your thoughts drain. As you go insane.“ Keď sa v lete vraciaš s kamošom zo záťahu o tretej ráno a revete na celé sídlisko: „Dance with the dead in my dreams. Listen to their hallowed screams”. To sú spomienky na celý život.

spustiť videospustiť video

Care Of Night – Love Equals War

Peťo: Na jednej strane dobrého AOR nie je nikdy dosť, na druhej dobrého AOR je ako šafranu. Pár týždňov dozadu som však natrafil na diamant v blate s názvom Love Equals War od Care Of Night. Pre mňa doteraz neznámi Švédi (ako inak) ma svojím druhým a nateraz posledným albumom posadili na zadok. Krásny zvuk, vypiplaná produkcia a hlavne skvelé a melodické pesničky, z ktorých dýcha atmosféra dávnych letných večerov s láskami či priateľmi - na to má človek po rokoch tie najkrajšie spomienky a je to ten najlepší soundtrack na tieto dni. Naviac to kapela nepreháňa s cukrom a dbá na to, aby to bol naozaj Adult Oriented ROCK. Skúste, neobanujete.

spustiť videospustiť video