Leto je okrem času horúčav, potu, vody a festivalov aj časom relaxu. U mnohých ľudí, ale najmä u rockerov, sa relax automaticky spája s hudbou. A čo je krajšie, ako objavovať stále novú kvalitnú muziku, ktorá pohladí nielen na uchu, ale aj na duši? Práve preto prichádzame s letným seriálom plným odporúčaní albumov, ktorým by ste počas týchto teplých mesiacov mali určite dať šancu. A nebudeme vám radiť my, ale kapely našej slovenskej scény svojimi vlastnými slovami.

 

Zaujíma vás, čo by vám poradili členovia sabinskej kapely GLOOM? Už viac nemusíte čakať a hádať. Trojica mozikantov vybrala trojicu peciek. Tak hor sa do počúvania.


Amorphis - Queen Of Time

Miris: Ja by som poslucháčom odporučil posledný album fínskych Amorphis - Queen Of Time, keďže majú veľmi chytľavé klávesové melódie doplňajúce sa gitarovými riffmi lahodiacim pre uši a príjeme obohatené melodickým spevom, a miestami tvrdými vokálmi. Určite to stojí za vypočutie alebo rovno vidieť naživo. Ja už som bol dvakrát v prednom rade.

spustiť videospustiť video

Nick Cave - Skeleton Tree

Martin: Keďže okrem metalovej a rockovej hudby mám veľmi rád aj takých klasikov, akým je napríklad Nick Cave, odporúčam vám na dlhé letné večery jeho posledný album Skeleton Tree. Na tomto albume je podľa mňa všetko, čo Nick vždy vedel dokonale spojiť. Hĺbavá lyrika, melancholické a naliehavé melódie podané s nesmiernou ľahkosťou. Ach, a ten zvuk... Básnik Nick ma zase dostal do kolien. 

spustiť videospustiť video

MONO INC. - Welcome To Hell

Jussy: Ja určite odporúčam minuloročný album Welcome To Hell od nemeckých gothikov MONO INC. Album je svieži, pretkaný melódiami a ľahkosťou... Myslím, že je takým vánkom v týchto horúcich dňoch.

spustiť videospustiť video

Linky:

FB kapely