Leto je okrem času horúčav, potu, vody a festivalov aj časom relaxu. U mnohých ľudí, ale najmä u rockerov, sa relax automaticky spája s hudbou. A čo je krajšie, ako objavovať stále novú kvalitnú muziku, ktorá pohladí nielen na uchu, ale aj na duši? Práve preto prichádzame s letným seriálom plným odporúčaní albumov, ktorým by ste počas týchto teplých mesiacov mali určite dať šancu. A nebudeme vám radiť my, ale kapely našej slovenskej scény svojimi vlastnými slovami.

 

So svojimi odporúčaniami sa teraz ku kapelám Volume a The Rising Sign pridáva aj prešovská partia ETTERNA. Opäť každý z členov kapely vybral po jednom albume, ktorý nielen, že radí vypočuť si, ale ho aj sám cez leto otáča v prehrávači.


Defences - With Might And Main

Feral: Na kapelu Defences som natrafil úplnou náhodou. Album With Might And Main bol síce vyprodukovaný v roku 2017, no príde mi ako dosť nadčasový materiál, energický a veľmi rád si ho kedykoľvek vypočujem. Dokonalé spojenie melodiky, growlu, screamu,  progresívnosti a moderných samplov je to, čo v súčasnej dobe do seba dostávam.

spustiť videospustiť video

Bring Me The Horizon - Sempiternal

Ady: Toto počúvam v lete ja! Keď mi do hlavy udrú tie horúce teploty, tak veľmi rád počúvam songy, ktoré sú fresh a obsahujú veľa elektroniky a samplov. Je to dosť osviežujúce, hlavne keď je v tých songoch cítiť aj trochu melanchólie, na ktorú v tomto období nedám dopustiť, keďže všade okolo seba vidím len „nahajpovaných“ ľudí, ktorí sa tvária, že nemajú žiadne problémy. Mám rád realitu a prirodzenosť a Sempiternal mi tieto veci veľmi príjemným spôsobom podáva popod nos.

spustiť videospustiť video

Beartooth - Disease

Michael: Tak ja som si vybral a zároveň odporúčam tento album, lebo Beartooth je jedna z mojich najobľúbenejších metalcoreových kapiel. Tento mám veľmi rád, pretože je plný silných emócií a zaujímavých melódií, ktoré mám stále v hlave. Je to album, ktorý je dobrý príklad moderného metalcoreu a melodického hardcoreu.

spustiť videospustiť video

Judas Priest - Painkiller

Tomáš: V prvom rade chcem povedať, že táto doska je poriadny heavymetalový náklad. Myslím si, že nie som jediný, ktorý presne toto v lete potrebuje - kombinácia rýchlosti, kvality a drsného metalového šialenstva s citom pre muzikálnu kompozíciu. Odporúčam tento album aj napriekom tomu, že patrí medzi tie staršie.

spustiť videospustiť video

Linky:

FB kapely