Leto je okrem času horúčav, potu, vody a festivalov aj časom relaxu. U mnohých ľudí, ale najmä u rockerov, sa relax automaticky spája s hudbou. A čo je krajšie, ako objavovať stále novú kvalitnú muziku, ktorá pohladí nielen na uchu, ale aj na duši? Práve preto prichádzame s letným seriálom plným odporúčaní albumov, ktorým by ste počas týchto teplých mesiacov mali určite dať šancu. A nebudeme vám radiť my, ale kapely našej slovenskej scény svojimi vlastnými slovami.

 

A síce sa počet letných dní pomaly, ale isto zmenšuje, na vypočutie si pár nových albumov sa ešte čas nájde. Tie svoje obľúbené vám tento raz poradí kapela ALTER EGO z Prešova.


Steel Panther

Matis: Hity tejto formácie dokážu letné horúce počasie dokonale osviežiť. Kapela žije štýlom 80. rokov a sú v tom dokonalí. Ich živé vystúpenia, dokonalá šou, texty, choreografia a chytľavé melódické riffy, to je to, čo mám rád. Naozaj odporúčam každý album od nich. Lebo tie albumy majú GULE.

spustiť videospustiť video

Ian Gillan And The Javelins

Simi: Ian Gillan And The Javelins, ktorýkoľvek z tých dvoch albumov, ktoré vydali. Je to vlastne Ianova prvá profi kapela, s ktorou hrával v 60. rokoch a teraz na "sklonku kariéry" natočili 2 pamätné albumy v originálnej zostave (Sole Agency And Representation - 1994 znovu vydané ako Raving With Ian Gillan & The Javelins z roku 2000 a posledný album IG and The Javelins 2018), ktoré obsahujú cover verzie rock n' rollových a bluesových skladieb populárnych v tých oných časoch... Tieto skladby sú ideálne na dobrú letnú náladu. A keby som mal vybrať z niečoho novšieho, tak posledný album kapely Rival Sons - Feral Roots.

spustiť videospustiť video

Gamma Ray

Peter: Za seba by som odporučil GAMMA RAY, keďže ich hudba je rýchla, svieža a hlavne po dvojročnej prestávke sú späť. Hociktorý album. Prosto pover metal a Kai Hansen.

spustiť videospustiť video

Alice In Chains - Rainer Frog

Pre mňa posledný album Alice In Chains - Rainer Frog. Táto kapela ma dokáže stále nakopnúť a dodať mi energiu hlboko ukrytú vo vnútri. Majú to premakané a dostane sa mi to stále pod kožu. Pre poslúchačov určite nový Alice bude super voľba na leto a aj do upršaného počasia.

spustiť videospustiť video

Linky:

FB kapely