Ostravská rock-metalová legenda CITRON darovala desiatky ručne šitých rúšok Fakultnej nemocnici Ostrava. Originálne rúška s logom kapely našli svoje uplatnenie na klinike pľúcnych ochorení a tuberkulózy. Najviac potešili prednostu kliniky MUDr. Bedřicha Porzera, ktorý koštatoval, že bude rúško nosiť aj na motorke. O šitie rúšok sa postarala Simona Durďáková z rádia Čas rock. Následne skupina na svojom facebookovom profile vyzvala fanúšikov, aby písali tipy, komu rúška darovať. Z mnohých nápadov sa členom kapely pozdávala práve Fakultná nemocnica Ostrava.

"Bylo to spontánní. Kvůli operaci žlučníků jsem teď strávil několik dní právě v ostravské nemocnici a chtěl jsem, aby kapela alespoň trochu pomohla v situaci, kdy byl nedostatek ochranných pomůcek pro zdravotníky. CITRON a Ostrava vždy patřily k sobě, a tak jsem rád, že roušky šly právě k ostravským lékařům a sestrám,“ hovorí kapelník Radim Pařízek a súčasne dúfa, že originálne čierne CITRON rúška aspoň trochu pomôžu tým, ktorí stoja v tzv. prvej línii.CITRON, podobne ako ďalšie české skupiny, zasiahla koronovírusová kríza počas jarného turné. Po dvoch odohraných koncertoch musela byť z dôvodu vládnych nariadení šnúra prerušená. Následne kapela spoločne s organizujúcou agentúrou Pragokoncert presunula turné na jeseň. "Doufáme, že do té doby se situace uklidní a my si budeme moci společně s fanoušky koncerty naplno užít a vše si náležitě vynahradíme. Přesunuli jsme turné s kompletní produkcí a nebude chybět ani host v podobě slovenské Symfobie," informuje Pařízek.

CITRON medzitým vyhlásil veľkú jarnú výzvu Best Citron Cover, v ktorej vyzýva nadšencov, hudobníkov, amatérov alebo fanúšikov, aby natočili vlastnú verziu ktorejkoľvek skladby Citronu. Z videí, ktoré im prídu, kapela vyberie osem finalistov a o víťazovi rozhodnú fanúšikovia hlasovaním. Víťaz vystúpi spoločne s Citronom na jednom z jesenných koncertov.