Len nedávno sme vás informovali o aktualitách z nahrávania nového albumu kapely LAMB OF GOD a len pár dní na to tu máme aj prvú oficiálnu ukážku. Skladba s názvom Checkmate sa objaví na „self-titled“ albume Lamb of God. Ten vyjde 8. mája prostredníctvom vydavateľstva Epic Records pre americký trh a cez Nuclear Blast Records pre trh európsky.

Album nadväzuje na predchádzajúci počin VII: Sturm Und Drang z roku 2015 a po prvýkrát sa kapela musí zaobísť bez dlhoročného bubeníka Chrisa Adlera. Toho už dlhšie na živých vystúpeniach nahrádzal Art Cruz, pre ktorého ide o vôbec prvý album s kapelou. Nová pieseň „Checkmate v sebe spája všetky zvukové elementy LAMB OF GOD, ktoré sme ako kapela vytvorili naprieč dvomi poslednými dekádami. So začiatkom novej kapitoly pre našu skupinu prichádzajú aj nové ambície, zapálenie a divokosť,“ vraví gitarista Mark Morton.

Je zrejmé, že LoG urobili za Adlerovým odchodom hrubú čiaru – nahrávka s názvom skupiny je stanoviskom, vyjadrením zvečnenia práve konkrétneho zvuku, no zároveň spojením všetkého, čo doposiaľ vytvorili. O maximálnej spokojnosti s nahrávkou počuť od všetkých členov v kapele. „Použitie čisto nášho mena ako názov albumu je prehlásenie, akási výpoveď,“ tvrdí spevák Randy Blythe. „Išlo o spoluprácu medzi všetkými členmi kapely v pravom slova zmysle. Náš ôsmy štúdiový album vznikol spojením spoločného úsilia a nápadov pretavených do jednotného štýlu,“ dodáva.


spustiť videospustiť video

Špeciálnymi hosťami sú v dvojici piesní Jamey Jasta (HATEBREED) a Chuck Billy (TESTAMENT). O produkciu sa postaral Josh Wilbur, s ktorým kapela pracovala na minulých albumoch. Podieľal sa aj na doskách od kapiel ako KORN, GOJIRA, TRIVIUM, MEGADETH.

Tracklist:

01. Memento Mori
02. Checkmate
03. Gears
04. Reality Bath
05. New Colossal Hate
06. Resurrection Man
07. Poison Dream (feat. Jamey Jasta)
08. Routes (feat. Chuck Billy)
09. Bloodshot Eyes
10. On The Hook

Aktuálna zostava:

D. Randall Blythe - spev
Mark Morton - gitara
Willie Adler - gitara
John Campbell – basová gitara
Art Cruz - bicie

Použité zdroje:
metalinjection.net

Linky:

FB kapely