Americká kapela LAMB OF GOD dokončila nahrávanie ich ďalšieho štúdiového albumu. Potvrdil to gitarista Mark Morton v rozhovore pre Sirius XM s Eddiem Trunkom. Od predošlého albumu Vll: Sturm und Drag ubehlo 5 rokov a za ten čas bolo v tábore LOG pomerne ticho, ak nepočítame početné hosťovania speváka Randyho Blythe-a v iných kapelách, alebo sólovú tvorbu Mortona (stihol vydať plnohodnotný album Anesthetic a len pár dní dozadu aj EP-čko s názvom Ether).

Práve pri príležitosti promovania svojho nového počinu Ether sa Morton zmienil aj o prácach na albume LAMB OF GOD: „Zanedlho nám vyjde von nová muzika a ja nemôžem byť viac nadšený“. Po tom, čo z kapely odišiel dlhoročný bubeník Chris Adler, ho nahradil Art Cruz (PRONG, WINDS OF PLAGUE, THE RASMUS) a na kapelu to malo pozitívny vplyv v zmysle „čerstvej a novej energie“.

„Je to naše prvé nahrávanie s Artom. Síce s nami hráva už pekných pár rokov, ale toto sú naše úplne prvé songy, ktoré sme s ním zložili a nahrali. Je potešujúce vidieť, ako sa veci prebúdzajú k životu. Nemôžem byť spokojnejší s vývojom novej dosky a nesmierne sa teším na to, keď ju budete môcť počuť.“ Morton sa zatiaľ bližšie nevyjadril k presnému dátumu vydania, ale upresnil, že to bude niekedy „v prvej polovici roka 2020“. Jeho gitarové party sú už nahraté a rovnako sa vyjadril aj o zvyšných členoch kapely a ich častiach.


spustiť videospustiť video

Použité zdroje:
blabbermouth.net