Viete si predstaviť byť kapelou 13 rokov na scéne bez jediného albumu? Túto situáciu v sobotu 19. januára definitívne vyriešila kapala FROZEN BLOOD, keď nám predstavila svoj rovnomenný debut. Akcia bola zároveň rozlúčková párty agentúry Grindex promotion, takže sa oslavovalo naozaj vo veľkom. Bola to akcia hlavne pre priateľov a známych kapiel, ale zišlo sa ich hojný počet a vytvorili perfektnú rodinnú atmosféru. Kto tam chýbal, môže ľutovať. Vystúpilo dokopy 5 kapiel.

 

Prví sa na pódium postavili bratislavskí MORHÖRR. Tí sa už celkom slušne koncertne rozbehli, čo vidieť aj na tom, že ich vystúpenia naberajú na kvalite. A vidieť to hlavne na bicích. Ako sám bubeník Marek povedal, skúsil niečo nové. A myslím, že to zabralo.


Druhou kapelou boli BABADARA. Chalani sú zo Šamorína, takže maďarčina im je v ich tvorbe zrejme bližšia. Po hudobnej stránke to bol veľmi príjemný mix všetkého možného od južanského korenistého rocku až po zmes psychedélie. Myslím, že keď budú poriadne trénovať a získajú koncertné skúsenosti, tak ešte budú mať čo povedať.

S kapelou REALMS OF CHAOS sme sa o kúsok posunuli vyššie. Banskobystrická trojica funguje už tri roky, ale ja som ich dnes videl prvýkrát a urobili veľký dojem. Škoda, že k ich tvorbe je celkom ťažké sa dopracovať a aj informácií o kapele je tak poskromnejšie. Chalani by mohli viac popracovať na sebaprezentácii, lebo na pódiu ukázali, že majú čo predviesť.

Po sľubnom začiatku sa konečne dostali na rad hlavní účinkujúci večera Frozen Blood. Kapela po mnohých obmenách a v poslednom čase aj nútenej zdravotnej koncertnej pauze vyzerá, že je momentálne v plnej sile, čo v konečnom dôsledku naplno predviedli. Nech už máte na náhrávku Frozen Blood akýkoľvek názor, naživo je to jednoducho pecka. Hromový, často grindový growl, našľapané gitarové riffy a bicie ženúce tempo na pódiu pôsobia veľmi konzistentne a ak sa aj nejaké chyby vyskytli, tak myslím, že všetci kašlali na ne a skôr si naplno užívali atmosféru - či už ich do svojich drápov dostala tanečná úderka, alebo sa stratili v mori vlasov headbangujúcej masy pod pódiom.

 

Zhruba v polovici prišiel rad na krst. Toho sa ujal Murdzo, známy kapely, ktorý ju vozil kade-tade po koncertoch. O krstiacom médiu a o samotnom akte sa viedli rôzne špekulácie, ale nakoniec to prebehlo v celkom decentnej forme a album pokrstili vajčákom, ktorý potom putoval aj pod pódium.

Po skončení druhej časti koncertu Frozen Blood sa o slovo prihlásili rakúski TULSADOOM. Tí sa postarali o perfektnú afterpárty. Atmosféra pod pódiom riadne vrela a súperila s tou, čo bola počas predchádzajúcej kapely. Napriek pomerne častej zmene členov barbarskej hordy to na ich vystúpenie nemalo žiadny dopad. Naopak, keď to porovnám s ich minulým vystúpením vo Fuge, ktoré na mňa pôsobilo dosť strojene, podali výborný výkon a predviedli skvelú šou plnú kostýmov. Dnes to bolo ale omnoho viac odľahčené a zábavnejšie bez dopadu na kvalitu. Preto sa netreba čudovať, že museli na konci aj pridávať.