Dlhých 10 rokov čakali fanúšikovia na moment, keď Krabathor opäť povstane na klubových pódiách. Chlapi do bodky splnili to, čo po odozvách na ich letné festivalové vystúpenie sľúbili. V spoločnosti Brutally Deceased prevalcovali České Budějovice, Prahu a Ostravu, aby okľukou cez Košice a Bratislavu odohrali finále tohto turné v Uherskom Hradišti.

Nastal deň D a na pódiu v zaplnenom Randal Clube v Bratislave už stoja Typhoid, ktorým pripadla česť rozbehnúť dnešný večer. A veru že ho rozbehli výborne. Je o mne všeobecne známe, že veľmi nemusím kapely hrajúce len s jednou gitarou, ale výnimka potvrdzuje pravidlo. V trojici zahraný set brutálneho, ale aj dostatočne technického death metalu, mi spôsobil súhlasné prikyvovanie makovicou do rytmu, pričom moje vizuálne ja stíhalo plesať aj nad krásnymi blanami kopákov.


Po výmene bicích už na pódium nastupujú Brutally Deceased. Okrem toho, že sa opäť môžem kochať veľmi peknou maľbou na tentoraz jednom kopáku slúžiacemu ako terč údernej dvojšľapke, mi Brutally Deceased v momente záblesku spomienok evokujú rovnomennú skladbu, ešte z roku 1992, z albumu You´ll Never See od legendárnych Grave. Pravdepodobne táto spojitosť nie je až tak od veci, nakoľko hneď od prvých tónov je jasné, že sa na nás vyvalil old school death metal severského strihu. Kto má v obľube starinky od Grave, Entombed, Dismember a hlavne to nezameniteľné nastavenie zvuku, tak hneď bude vedieť, ktorá bije.

Po nevyhnutných prípravách sme už ako sardinky v konzerve natlačení pod pódiom, kde na úvod setu Krabathor môžeme zhliadnuť krátky retrospektívny dokument, premietaný na plachtu zahaľujúcu Pegasovu artilériu. Po spustení plachty môžem obdivovať obligátne skull logo na kopákoch a Bruno na nás chrlí text prvej skladby spoza protichemickej masky nasadenej na tvári. Zaujímavé spestrenie, našťastie len dočasné, kedže Brunovi vďaka tomu nebolo rozumieť absolútne nič. Krabathor nastavili latku vysoko od prvých tónov a ako dobre začali, tak výborne skončili. Prierez tvorby kvalitne odohraný, spojenie medzi kapelou a publikom funguje skvele. Pegasovi za bicími to ide vynikajúco, Christopher od posledného Brutal Assaultu dopiloval sóla a je všeobecne vidieť, že gitaru drvil v poslednej dobe často. Škoda len Christopherovho spevu, kde si viem predstaviť zlepšenie. Predsa len je Bruno viac vyspievaný, aj vzhľadom na jeho pôsobenie v Hypnos. Ale to už je len taký malý detail, ktorý sa možno vyrieši odpoveďou na otázku, či ešte niekedy Krabathor uvidíme naživo, prípadne či chlapi potešia fanúšikov novým albumom. A že fanúšikov stále majú, sa mohli presvedčiť aj počas tohto vydareného turné. We feel what we want, we do what we want, we stay as we want... TO BE ORTHODOX!!!!