Prvý novembrový deň sa v košickom Collosseu stretli mladí aj starší „zježenci“, čiže punkáči z blízkeho i vzdialeného okolia. A teda naplnenie bolo riadne, postávalo sa aj na vstupnom schodisku.

 

Na zahriatie publika sa 1. novembra podujali nemeckí DRAIN DOWN hrajúci hardcore punk metal. Hudobne to nebolo zlé, ale atmosféra asi ako keď postavíš Golf vedľa Alfy. Emócie bolo treba dolovať z dna dupáku.

 

To s dievčenským kvartetom MAID OF ACE vtrhla na pódium nielen tá Alfa, to bola hneď aj beta a gamma. Baby sršali energiou, bavili sa s publikom, rozpálili krv.

 

Wattie. Legenda celosvetového punku, s červeným čírom na hlave, štandardne v tričku The Exploited. Ako jediný pôvodný člen kapely THE EXPLOITED, s neodmysliteľným klopkaním po hlave. Komunikácia s ľuďmi, strkanie mikrofónu k ústam návštevníkov. Všetko bolo, ako má byť.

 

Jedna príjemná drobnosť na záver. Na koncerte sa ocitli aj nepunkáči, nemetalisti. Košičania, ktorí boli prvýkrát v Collosseu. Ich prvotné mierne vydesené pohľady vystriedal obdiv k tomuto typu návštevníkov. Chalan, pred pár sekundami pogujúci pod pódiom, ide okolo teba a nechtiac o teba zavadí. Toľko „pardon“ a „prepáč“ nedostaneš ani v SND. Toto je poďakovanie metlákom aj punkerom. Vybíjaný odev, číro na hlave, kerky aj na krku alebo piercing „kamsakukneš“ nepredurčuje povahu. Zloba v srdci nie je zjavná na prvý pohľad.