Aj keď nás koronavírus prinútil zostať doma, hudba stále plynie. Platí to aj v prípade kanadskej multiinštrumentalistky Lindsay Schoolcraft, ktorá sa rozhodla obzrieť sa za svojou gothic metalovou minulosťou a dodať jej trocha nový šat. Svoj talent veľakrát prepožičala mnohým kapelám, spomeňme napríklad Cradle of Filth či Mary and the Black Lamb. Hudobníčka sa však venuje aj svojmu vlastnému projektu, čo minulý rok viedlo k vydaniu debutového sólo albumu Martyr, ktorý získal Juno nomináciu v kategórii Heavy/Hard Sound Album roka.

Tohtoročný projekt je však odlišný. Lindsay sa nikdy netajila tým, že miluje hranie na elektrickej harfe a práve tento prvok zakomponovala do svojej najnovšej hudby. Výsledkom je album Worlds Away, na ktorom opäť spolupracovala s Rocky Grayom (pôvodný bubeník Evanescence, ktorý pracoval aj na albume Martyr). Rockyho nežné elektronické beaty dodávajú albumu akýsi filmový nádych, napríklad v skladbe Stranger, aj keď pesnička Warn Me má hromový sound. Hudba na albume ako celok vytvára akúsi soundtrack atmosféru podobnú tvorbe Loreeny McKennitt alebo Sarah Brightman. Každý nástroj si pýta svoju pozornosť a vytvára odlišnú náladu. Where I Fall je temnou baladou, ktorej dominujú vybrnkávačky, zatiaľ čo Masquerade sa pohráva s atmosférou hudobného divadla.


Väčšina zo skladieb vzišla z predošlých hudobných skúseností oboch muzikantov. Titulná skladba ukazuje Kanaďankin ohromný vokál v spojení s harfou a podčiarkuje, že jej spev je vlastne vrcholom celého albumu, o čom Vás definitívne predvedčí Fading Star. Mnoho kritikov prirovnáva hlasový prejav Lindsey k Sharon den Adel alebo Amy Lee. Zaujímavosťou je, že Dance on the Strings je skladbou, ktorá dlho ležala v Lindseyinom zošitku a viac ako desať rokov čakala na svoju finálnu podobu.

Tento album je zrejme na míle vzdialený od predošlej tvorby Lindsay Schoolcraft, ale funguje to a to je hlavné. Album Worlds Away je jednoducho krásny a upokojujúci a rozhodne stojí za vypočutie v týchto rozbúrených časoch.

Album si môžete predobjednať cez Indiegogo ako CD, vinyl alebo digitálnu verziu tu: http://igg.me/at/harpalbum

Na albume sa autorsky podieľali: Lindsay Schoolcraft, Spencer Creaghan, Dagda, Rocky Gray. O produkciu, mix a mastering sa postaral Tyler Williams z Monolithic Productions.

Tracklist albumu:

 1. Worlds Away
 2. Saviour
 3. Darkness Falls
 4. Fading Star
 5. Stranger
 6. Where I Fall
 7. Dance on the Strings
 8. Dangerous Game
 9. Your Mind
 10. Masquerade
 11. Warn Me