Opäť máme za sebou akciami nabitý víkend. Po troch týždňoch sa tak vraciame do mikulášskeho Kolotočova. Tentokrát tu v sobotu, 18. februára, vystúpili dve kapely, pričom jedna až z Nemecka s epickým názvom ONCE UPON A TIME a druhá len spoza susedných kopcov od Čadce IMMERSION. Bolo to však bez podpory domácej kapely, čo sa ukázalo ako nie najšťastnejšie riešenie, lebo ako to býva, domáce publikum, ktoré má mimochodom jeden z najsilnejšich fanklubov, buď vytiahne pod pódium v hojnom počte, alebo nepríde vôbec. Potom sa len netreba čudovať a treba prestať nadávať, že sa vo vašom meste nič nedeje. Tí, čo teda neprišli, môžu iba ľutovať. Kapely bez ohľadu na to, koľko ľudí ich prišlo podporiť, hrali naplno a dali do toho naozaj všetko, čo sa odrazilo na výbornej atmosfére.

 

Prví sa na pódiu postavili Immersion. Mladá krv z Čadce v zložení Braňo Eisner, Peter Poláček, Adam Gonek a Sebastián Gáborík nám predviedli riadnu nádielku kvalitného metalcoreu. Neľakajte sa, nebolo to žiadne detské screamo, skôr taký pre dospelých, akým sa vyznačujú napríklad Thy Art Is Murder. Popri tom si na pódiu stíhali aj riadne zaskákať, prihovárať sa ľuďom po slovensky, no i po anglicky, aby im porozumeli ich nemeckí kolegovia, ktorí ich horlivo podporovali spolu s ostatnými ľuďmi v klube. Vokalista nezriedka vbehol do publika a odscreamoval si to priamo medzi divákmi. Odmenou im bola síce počtom fanúšikov skromná, ale o to živšia skákanica pod pódiom a na záver sme sa dokonca dočkali aj wall of death.

 

Setlist: Endless Tomb, Price Of Coloured Papers, Schizophrenia, Embrace The Hangman, Now Is The Day When... I´am Dying Even When I´am Dead Conviction

 

Po krátkej pauze prišli Once Upon A Time. U nás neznámy pojem, ale prekvapili profesionálnym vystúpením na vysokej úrovni. Chýbalo im len možno 150 ľudí pod pódiom. Výborný vokálny prejav dopĺňaný super hrou. Špecifikom tejto kapely bolo, že okrem hlavného vokalistu odspieval svoje sólo každý člen kapely od basáka až po bubeníka. Do toho výborná práca s publikom, neustále prihováranie sa, skákanie po pódiu aj skákanie fanúšikov z drepu na povel speváka a, samozrejme, nechybala ani pánska volenka. Po niekoľkyćh prídavkoch na záver pozvali všetkých, že dnes pijú všetci s nimi borovičku. Tá im ku podivu zrejme zachutila, lebo s ňou pokračovali aj po vystúpení. 

 

Napriek malému počtu ľudí Nemci zo seba dali von všetko, a to dokonca vrátane spevákovho stagediveu, pri ktorom tuhla krv v žilách, aby náhodou nespadol, keďže bolo málo tiel, po ktorých by si zasurfoval. Našťastie ho hŕstka nadšencov dokázala udržať a bez ujmy vrátiť naspäť na pódium, kde dalej spolu s kolegami predvádzal niečo šialené a dokonalé zároveň . 


Setlist: Time, Sunrise, Broken Dreams, Outcast, Hope, Dear Destiny, Das Ende