Česká kapela DYMYTRY oslavuje 15. výročie vypredaným turné po svojej domovine. V rámci tejto šnúry prišlo aj na jedinú zastávku pod Tatrami, presnejšie pri Dunaji. Bratislavské MMC si 5. apríla vychutnalo nadupanú šou tejto českej hviezdy.

 

Skôr, než sa budem venovať hlavnému programu, rád sa pristavím pri slovenskej kapele MOFOKILLER, ktorá túto akciu zahrievala. Ako takmer väčšina Bratislavčanov, aj títo sú... z Prievidze. Páčili sa mi slovenské texty, energia taktiež prúdila z pódia. Možno ešte trošku doladiť komunikáciu s publikom? Ale to len na okraj. Zvuk aj svetlo super, ale o tom ďalej.

 

Dymytry. Český fenomén. 15. výročie. Vo svojej domovine vypredávajú veľké haly, videl som ich aj na MoR 2017 a bol to parádne naolejovaný marketingový kolotoč. Včera v MMC? V stánku s merchom fotky, rukavice s logom, tričká, odznačiky, DVD aj CD, celá armáda lákadiel. Ak by tam boli aj prezervatívy, bolo by to na 101%.

 

Pred koncertom bola ohlásená „podpisovačka“ s fanúšikmi, chlapci sa fotili, usmievali, podpisovali. Áno, páni a dámy, takto sa robí marketing v hudobnom biznise. Stage? Svetelné rampy? Také niečo nemali ani Lordi. Pódium natiahnuté do priestoru, vlastné svetelné rampy všade, kam sa človek pozrel. Dokonalo pripravená šou.

 

Je evidentné, že východná strana rieky Moravy nie je až tak Dymytry pozitívna. MMC bolo síce naplnené, ale nie plné. Hudba? Niekto tomu hovorí agro rock, niekto český rock n‘ roll, niekto pivný či krčmový metal. To je jedno, v našich končinách to funguje, viď Kabát a spol. Tu to máme v zmodernizovanom poňatí, s maskami. Ľudia sa bavili a to je účel.