Skutočne existujú veci, ktoré sa môžu stať pravdepodobne len v Škandinávii. Možno si pamätáte na správu o pánovi, ktorý vo Švédsku dostal invalidný dôchodok kvôli závislosti na metale či o nórskom chlapcovi, ktorý odstrašil svorku vlkov hudbou kapely Megadeth. Tento raz prišla zo severu Európy ďalšia podobne zaujímavá a zároveň vtipná novinka.

 

Postarší párik (konkrétne vo veku 81 a 71 rokov), ktorý žije v pokojnej a tichej lokalite mesta Štokholm, bol žalovaný za príliš hlasné počúvanie hudby. Údajne to mala byť pomsta voči inému páru, ktorý sa prednedávnom prisťahoval do susedstva. Problémy vraj začali v októbri, keď sa noví susedia nasťahovali. Ich sexuálny život bol vraj až príliš hlasný, a tak vzal starší párik iniciatívu do vlastných rúk a protiúder zasadil muzikou. Skladby kapely Iron Maiden z ich príbytku zneli tak hlasno, ako to len šlo.

 

Susedia na dôchodcov zavolali políciu, ktorá musela do domu vtrhnúť násilím. Stalo sa tak vraj práve vo chvíli, keď z neuveriteľnej aparatúry nasmerovanej na dom susedov hrala skladba Afraid To Shoot Strangers. Krásna náhoda, no nie?


spustiť videospustiť video

Použité zdroje:
metalwani.com