Loud Farm Fest II je definitívne za nami a pre tých, ktorým to nestačilo a oslovil ich hlavne druhý deň festu, tu bol ešte pripravený koncert kapiel INGESTED, CONGENITAL ANOMALIES, SILENT GENERATION a REALMS OF CHAOS, ktorý sa uskutočnil 31. júla v bratislavskom Randali. Bola to v podstate taká afterpárty k farme. Dokonca aj pár ľudí, ktorých ste stretli na festivale, ste mohli v tento večer opäť stretnúť.

 

Prví sa na pódium postavili takme na minútu presne Realm Of Chaos, banskobystrickí brutal deathmetalisti. Po nich prišli na rad Silent Generation, mladá deathcoreová úderka z Prahy. Chalani sa snažili a bolo na nich vidieť, že to aj riadne prežívajú, aj sa snažili vyhecovať ľudí pod pódiom, ale, popravde, úmerne ich výkonu sa mi to zdalo strašne silené. Mňa veľmi nezaujali a skôr ma oslovila ich chuť niečo hrať ako to, čo vôbec hrali. Tiež som mal pocit, že ich tvorba je určená skôr pre mladšiu generáciu, takže tí, čo prišli pozrieť slammové legendy, ich nedokázali doceniť.


Úplne niečo iné predstavovali Congenital Anomalies tiež z Prahy. Tí už zahrali do nôty hádam všetkým zúčastneným, a tak aj pod pódiom to konečne vyzeralo poriadne živelne, aj keď len úmerne počtu zúčastneným. Mosh pit sa striedal s circle pitom a na pódiu sa riadne krochkalo. Predsa len bolo uprostred týždňa, sú prázdniny a kopec ľudí si šetrilo baterky na Brutal Assault.

S Ingested sme krochkali blahom už všetci, do pitu sa pridali ďalší a bolo to aspoň ako-tak veselšie, aj keď tá účasť bola mizerná. Táto anglická slammová legenda to na pódiu vie riadne rozbehnúť a to, čo dokáže ich vokalista Jay Evans po hlasovej stránke, je riadna pecka a je to maximálne chytľavé. Nech by ste sem prišli akokoľvek unavení alebo znudení, o chvílšu by ste mali čo robiť, aby ste sami nevbehli do kotla. Kapela vydala tento rok v apríli svoj v poradí štvrtý štúdiový album The Level Above Human, čo bol hlavný dôvod ich návštevy.