Opäť je tu november, ktorého úvod patrí spomienke na blížnych, ktorí už nie sú medzi nami. Po predĺženom víkende, kde všetci zapaľovali sviečky, zdobili hroby, tým, čo si to ešte pamätajú, zarezonuje v ušiach pesnička od Mariky Gombitovej Novembrové Chryzantémy. Väčšina Slovenska si víkend prispôsobila tak, aby mali voľno až do utorka. Po absolvovaní krátkeho pracovného týždňa nás opäť čakal piatok. Ten 4. novembra však určite nepatril k tým všedným a určite nie pre kapelu IN SANE a jej fanúšikov. Po ôsmych rokoch existencie dali baby konečne dokopy materiál na ich debutový album Lips. Jedným z lákadiel bol aj ich videoklip ku skladbe Blue Morpho ako predzvesť piatkového krstu. Do bratislavského Randalu im prišli sekundovať FOR TAPE z Levíc a BASED ON GREED z Bratislavy.


spustiť videospustiť video

Prví sa na pódium postavili hardcorepunkoví For Tape. Predviedli živelnú šou plnú emócii. Až tak, že občas mal človek obavy, aby sa na pódiu pri presúvaní nepozrážali. Najexotickejšie pôsobil ich basák Jozef Puškár, ktorý časť ich skladby odohral sediac na zemi. Odhliadnuc od nie dobrého zvuku predviedli celkom dobrú šou. Ku kapele by sa hodila banda tínedžerov v kockovaných košeliach a s čiapkami na hlave, žiaľ, tých sa veľa nedostavilo, ale aj tak si pár ľudí na ich hudbu zaskákalo.

Okolo desiatej prišli na rad hlavní aktéri, pardón, aktérky večera. Kto ste túto čisto dievčenskú kapelu mali možnosť vidieť napríklad pred dvoma rokmi U Očka, kde hrali spolu s Holotropic, nemohli ste si nevšimnúť progres, ktorý túto kapelu ,,postihol“. Vtedy tam bolo množstvo nedostatkov od zohratia kapely až po technické poruchy, no jednoducho pôsobili ako čerstvo začínajúca kapela. Na tomto koncerte však predviedli presný opak. Herne dozreli, fungovali ako jeden organizmus, kde každá členka presne spĺňa svoju úlohu. Dasha v čiapke s basou, Staša uprostred popri speve stíha predvádzať tanečné kreácie a medzi skladbami v roli zabávačky vtipne podáva príhody zo začiatkov kapely: ,,Mali sme skúšobňu na Sabinovskej 4x5 metrov, nemali sme tam 'wécko', tak sme čúrali do kanála, jedli veterníky a vlašák.“ Miya, gitaristka a pani učiteľka, sa prezliekla za školskú roztlieskavačku. Bez väčších problémov po tom, ako sa jej pokazila gitara, odohrala na požičanej. Karolína schovaná za bicími, tentokrát ,,šľapka" poslúchala. Vidieť sme ju mohli len počas samotného krstu. Netvrdím, že sa nevyskytli nedostatky, veď aj klub ako taký má svoje muchy. Ale v rámci možností a že išlo hlavne o oslavu spojenú so samotným krstom, tento večer bude patriť určite k tým, na ktorý si radi spomeniete.


Krst sa uskutočnil uprostred ich setu po skladbe Sandra. Ale až po tom, čo padla otázka smerom k fanúšikom, či je tu nejaká Sandra, aby jej tú skladbu mohli venovať. Krstným otcom sa stal hudobník Peci Uherčik, ktorý sa okrem funkcie biologického otca Karolíny nominoval aj do funkcie ,,padreho“,  lebo krstiť by mali iba farári. Krstilo sa banánmi v čokoláde a následne sme boli ponúknutí aj my pod pódiom. Dokonca sa našiel odvážlivec, ktorý zjedol jeden kúsok, čo počas krstenia padol na zem. Peci si potom s kapelou dal skladbu Nightmare a potom s náznakom, že po banánoch by mohla letieť medzi fanúsikov aj jeho gitara, sa rozlúčil. Asi by sa nikto tomu nebránil.

O záver večera sa postarali miestni Based On Greed, ktorí predviedli výbornú šou. O komunikáciu s fanúšikmi sa postaral vokalista a gitarista Miroslav Labaj, ktorému to išlo veľmi dobre. Nemohol tiež nespomenúť, kto dnes pil. Vladko, ktorého poznáme aj ako vokalistu kapiel 0n0 a Holotropic, bol v dosť pokročilom štádiu spoločenskej únavy a miestami zrejme ani nevidel na struny, napriek tomu zahral super, za čo si vypočul: ,,Vladko, chceme tvoje deti!“ Zaujímavé je, že to kričali hlavne mužskí jedinci. Odmenou kapele za ich výkon bol circle pit a dožadovanie sa prídavku na záver ich setu.

Keď vám nestačili ani tieto tri kapely, o ďalšiu zábavu sa postarala DJka Miya, ktorá zúčastnených previedla hitmi  90. a 00. rokov a nielen rockových.

 

O fotogalériu sa nám postaral anonymný fotograf, ktorému sa teda môžeme iba poďakovať.