Po krátkej odmlke sme v sobotu 15. októbra opäť zavítali do nášho obľúbeného klubu Kolotočovo v Liptovskom Mikuláši. Dôvod bol jednoduchý, v rámci turné po východnej Európe sem prišli dánski IMPALERS. Ako garde so sebou mali dve slovenské kapely BLACKLIGHT a CIRCULAR SAW. Koncert bol naplánovaný na ôsmu hodinu večernú a keďže musel končiť o desiatej, bez väčších posunov začal v určenom čase.

 

Prví sa na pódium postavili Blacklight, košická štvorica hrajúca zmes thrashu, death a heavy metalu. V prvom rade prišli predstaviť seba ako v podstate mladú, neznámu kapelu a debutový album Name Of The One. Vystúpenie od začiatku brali veľmi vážne a bez väčších zaváhaní predviedli riadny nátresk.

 

Pri úvodnej skladbe sa im najskôr podarilo ľudí trochu oklamať a nevšimli si, že už hrajú. Bolo to kvôli hlasu osemnásťročného vokalistu Matúša ,,Weva“ Tomáša, ktorý znel úplne ako legendárny frontman Motörhead Lemmy Kilmister. Rozdiel sa dal poznať iba podľa nepasujúcej inštrumentálnej a žánrovej stránke, ale v počiatočnom momente si to nikto neuvedomil a ľudia postávajúci vonku pri cigarete najskôr nadobudli dojem, že počúvajú jukebox hrajúci Motörhead a nie mladučkých Blacklight. Všetci sa ale rýchlo spamätali a priestor pod pódiom sa začal pomaly zapĺňať. Pokiaľ si títo mladí chalani pôjdu za svojím, budeme o pár rokov o nich ešte počuť.Oproti prvej kapele to šurianske cirkulárky zobrali úplne voľnoštýlovo. Ich vystúpenie pripomínalo skúšku, kde si sami pre seba odohrajú pár skladieb. Na pódiu to vyzeralo ako súboj nástrojov, kde každý hudobný nastroj bojuje proti ostatným, ale nenachádzajú nejaký spoločný súzvuk. Zvukár sa snažil o vylepšenie tým, že stále pridával hlas vokalistovi, akurát že chyba bola úplne inde, takže výsledný efekt to neprinieslo.

 

Pokiaľ chcú brať svoju hru v budúcnosti ako tak vážne, v prvom rade by sa mali podstatne lepšie zohrať. Druhou slabinou je spevák, ktorý na rozdiel od ich štúdiových nahrávok, kde screamuje, naživo spieval punk, poprípade HC-punk, ale od screamu to malo ďaleko. Bubeník z neviem akého dôvodu odohral set na nekompletnej sústave bicích. Gitarista neprehlučuje speváka revom gitary a na záver odporúčam vyhnúť sa prostoduchým, vulgárnym príhovorom zachádzajúcim do trápnosti. 


Chvíľu po deviatej sa na pódium dostavili hlavní aktéri večera Impalers. Sympatická štvorica veselých a vtipkujúcich chalanov Soren (gitara, vokál), Kenneth (basa), Rasmus (bicie) a Thomas (gitara) nikoho nešetrila a od prvej skladby Destroy The Meek začali nekompromisne zoznamovať publikum so svojím albumom God From The Machine. Od prvých tónov uši ľudí v klube neľútostne atakovali kvalitným thrash metalom, neraz obohateným aj o melodické heavymetalové prvky zo strún gitár a pred pódiom sa rýchlo zbehlo celé osadenstvo. Jednoducho vedeli, ako na seba pritiahnuť pozornosť všetkých naokolo. Po piatich skladbách predviedol Thomas svoje gitarové sólo s názvom Og Empty Tankard, po ktorom sa mu zvyšok kapely klaňal. Dáni to proste rozbalili ako sa patrí a slovenskí fanúšikovia im ukázali, čo to znamená pariť u nás. V dave pred nízkym pódiom sa objavili aj nejakí tí hráči na air guitar, ale pri ponuke speváka zahrať si na tú skutočnú najusilovnejší z nich cúvol a vzdal sa príležitosti.

 

Keď sa koncert blížil ku koncu, ľudia vyzerali byť sklamaní, no nie z kapely, skôr z toho, že si ich nemohli vychutnať dlhšie. Na záver sa predsa len nechali presvedčiť na prídavok, ktorým bol cover od Misfits, podľa trička obľúbenej kapely hlavne ich basáka Kennetha, Halloween a keďže ich nikto nechcel nechať odísť, zaklincovali to ešte parádnym inštrumentálnym prídavkom, po ktorom nás pozvali piť a oslavovať do rána. Podľa toho, čo sme počuli, svoj sľub splnili do bodky. Ak by ste ich chceli vidieť, môžete sa na nich prísť pozrieť túto sobotu do bratislavskej Fugy na Noc Lumpov.

 

Setlist: Destroy The Meek , Death In Fire, Prepare For War, See What I See, Army Of Darkness, Og Empty Tankard, Megalodon, God From The Machine, I Am Revolution, Halloween  

 

O fotodokumentáciu sa nám postaral Michal Timoščuk.