Vyspovedali sme gitaristu mladej kapely IMMERSION z Čadce, ktorá na slovenskej scéne prezentuje groove/metalcore. Porozprával nám niečo o kapelných začiatkoch, ale aj plánoch do budúcna a obľúbenej hudbe.

 

Prečo ste sa rozhodli dať kapele názov Immersion?
Názov kapely vznikal postupne, ako sa kapela vyvíjala. Mali sme rôzne nápady ako Lies Resistance, No Visit Tomb a veľa iných. No stále to nebolo ono. Chceli sme niečo zapamätateľné, jednoslovné, potom prišlo Immersion. Všetkým sa nám to páčilo, takže Immersion.

Kto tvorí momentálne zostavu?
V kapele sme štyria. Braňo Eisner - bicie, Sebastián Gáborík - basgitara, Peter Poláček - gitara a Adam Gonek - spev.


Ako ste sa dali dohromady ?
S bubeníkom Braňom sme začali spolu hrať niekedy v roku 2013. V garážach, u neho alebo u mňa doma. Po dvoch rokoch skúšania po garážach sme sa rozhodli, že by bolo fajn nájsť zbytok a začať koncertovať. Samozrejme, potrebovali sme basu a vokál. Tak sme začali hľadať a našli sme Adama. Jeho hlas ešte nebol vôbec dobrý, ale mal v sebe veľký potenciál. No začal trénovať, makal na sebe a teraz je to bomba. Sebastiána sme poznali ako dobrého muzikanta už dlhšie, tak sme mu zavolali a po prvej skúške sme si padli po ľudskej aj hudobnej stránke. Ako Immersion sme začali fungovať niekedy v lete 2015 . 
 

Nahrali ste spolu už nejaké skladby? Kde ich môžu vaši fanúšikovia nájsť?
Áno, nahrali sme. Zatiaľ sme vydali dve, ktoré sa stretli s celkom fajným úspechom. Nájdu nás najmä na YouTube, Facebooku a na Bandzone.


spustiť videospustiť video

Máte nejaké hudobné vzory?
U nás je to rôzne. Za mňa je to určite kapela Bring Me The Horizon. Ale mám rád všetko od peciek ako Led Zeppelin, The Doors, Creedance Clearwater Revival cez spominaný Bring až po Behemoth. Ďalej máme radi kapely ako Thy Art Is Murder, While She Sleeps, Make Them Suffer, Parkway Drive, Mudvayne. Zo slovenských - kamarátov All Against Nothing, Landless, Crimson Ocean, Marvels Of Contrast. Je toho naozaj veľa. Neškatuľkujeme sa žánrovo, čo sa nám páči, to si pustíme.

Ako začínajúca kapela máte v repertoári aj nejaké coververzie?
Zatiaľ sme naživo nehrali žiaden cover. Prezentujeme sa hlavne svojou tvorbou. Ale nebránime sa ničomu, no zatiaľ to nebolo potrebné 
 

Chystáte natočiť aj nejaký videoklip?
Samozrejme! Všetko upresníme na našom Facebooku.

 

Pripravujete na jeseň nejaké koncerty?

Do konca roka máme dosť akcií, takže sme radi. Keďže niektorí z kapely musia chodiť do práce, koncerty prispôsobujeme a hrávame hlavne víkendy. Ak by mal niekto záujem o koncert, pokojne nech napíše na našu FB stránku. Hneď sa ozveme a dohodneme. 

 

Máte nejaký svoj hudobný sen alebo cieľ, ktorý by ste chceli dosiahnuť?
Možno živiť sa hudbou, dostať sa na nejaké väčšie festivaly a koncerty, supportovať veľkým kapelám a zabaviť muzikou čo najviac ľudí.