Kapela SLIPKNOT sa momentálne nachádza v Európe, kde prebieha aktuálne koncertné turné k ich najnovšiemu albumu We Are Not Your Kind. Trojica hudobníkov sa vydala na návštevu jaskyne Postojna v Slovinsku a vyzerá to tak, že konečne poznáme identitu perkusionistu – najnovšieho člena kapely -, ktorému na základe jeho masky prischlo označenie „Tortilla Man“.

K ďalším ôsmim členom skupiny sa pripojil pred deviatimi mesiacmi po tom, ako sa SLIPKNOT nepohodol na platobných podmienkach s Chrisom Fehnom – predošlým perkusionistom a členom zoskupenia od roku 1998. Tortilla Man sa prvýkrát objavil vo videu ku skladbe Unsainted a odvtedy vládli medzi fanúšikmi špekulácie o tom, kto sa skrýva pod maskou. V priebehu mesiacov padlo viacero mien, medzi ktorými, zdá sa, figurovala aj správna odpoveď, ale dôkazov bolo pomenej, resp. nikdy nie tak jasných, ako práve teraz.

 


No a kto je teda deviatym a jediným členom kapely, ktorého identita zostávala až doteraz neodhalená? Volá sa Michael Pfaff a kedysi hral na klávesy v kapele DIRTY LITTLE RABBITS – projekte Shawna „Clowna“ Crahana. Tomu ho dávno predstavil DJ Sid Wilson. Jeho meno medzi fanúšikmi padlo napríklad pri rozhovore gitaristu Jima Roota pre reláciu The Art And Span Show, kedy novú posilu nemenoval, ale opísal ako „svetového pianistu“ a „vynikajúceho perkusionistu“ s hudobným vzdelaním. Fotografia trojice hudobníkov z návštevy jaskyne a podpisy v knihe návštev indikujú, že by naozaj mohlo ísť o Pfaffa. Aj napriek tomu, že sa niektorí členovia skupiny SLIPKNOT v predošlých rozhovoroch vyjadrili, že nikdy nepotvrdia jeho identitu, zdá sa, že už to ani nie je potrebné. Bola to ale krásna jazda v nevedomosti, ktorá na to, že je rok 2020, trvala dlhšie, než je v dobe sociálnych sietí zvykom. Považujte situáciu za (ne)oficiálne vyriešenú, dajte si od hľadania dôkazov pauzu a doprajte si pokojný spánok. Alebo si kúpte lístok na bratislavský SLIPKNOT koncert.

 
spustiť videospustiť video

Použité zdroje:
blabbermouth.com