Druhýkrát v tomto roku, už po troch mesiacoch, dohrmel na Slovensko mexický hurikán El Niňo. V Blue Note v Novom Meste nad Váhom v nedeľu, 13. mája, predviedol, prečo je tento šoumen členom aktuálne asi najlepšej superskupiny na svete The Dead Daisies. Basgitarista a spevák MARCO MENDOZA týždeň po skončení turné s domovskou kapelou pokračuje vo svojom Viva La Rock Tour 2018.

 

Vo februári vo Vrútkach Marcovi výborne rozbehli koncert dánski predskokani Brended Brew. V Blue Note sa o niečo podobné pokúsila rakúska skupina BLACK CAGE. Nebolo to také ako Brended Brew, ale aspoň bolo na čo pozerať. V prípade mladých Rakúšanov prišlo po chladnom začiatku to najlepšie na úplný koniec s coverom Mötley Crüe Kickstart My Heart.

  

Po chladnom germánskom vánku nadišiel čas tropickej mexickej búrky. Marco by si na koncertné plagáty na Slovensku mohol dávať iniciály nie MM, ale MM – MMMM (Marco Mendoza – Malá Mexická Motorová Myš). Úvod koncertu zaobstarala skladba Viva La Rock - prvý singel rovnomenného albumu. Hneď po nej Marco ukázal dokonalú interakciu s publikom, ktoré si chytí a do konca koncertu nepustí. Presne ako oko hurikánu.

 

Vďaka svojej hudobnej invencii namiešal dokonalú všehochuť. Nechýbala ľuďmi spievaná „lennonovka“ Give Peace A Chance, ale ani veľký hit Stevieho Wondera z počiatku sedemdesiatych rokov Higher Ground. Mladší ho môžu poznať vďaka coveru Red Hot Chili Peppers. Marco ukazoval všetky svoje polohy. Od rockerskej cez jemne jazzovú až po bluesovú. No niekoľkokrát pridal aj beatbox. Už tradične využíva lúskanie prstami, na ktoré vyzve doslova všetkých prítomných a počas neho spieva spomedzi ľudí bez mikrofónu.

 

Okrem skladieb z promovanej novinky Viva La Rock (2. marec 2018) ponúkol Marco piesne zo svojej prvotiny Live For Tomorrow (2007), ale aj veci z jeho pôsobenia v kapele Teda Nugenta, Neila Schona alebo Thin Lizzy. Medzi skladbami nezabudol pochváliť priestory klubu Blue Note a poďakovať ľuďom za to, že prišli, ale tiež nabádal, nech ďalej chodia na koncerty svojich obľúbených kapiel, podporujú miesta, kde sa konajú, aby dostávali šance aj lokálne kapely a mladé talenty, nech sme súčasťou histórie hudby.

 

Ku cti mu slúži aj to, že napriek problémom so zvukom na konci zvukárovi poďakoval a poprosil ľudí, aby mu zatlieskali. Na Marcovi je vidieť aj cítiť, že svoje slová myslí úprimne. Veď on sám dal niekoľkokrát šancu talentom a aj keď by nemusel, vždy na turné bráva predskokanov. A aj tých aktuálnych Black Cage si pozval, ako má vo zvyku, na pódium počas prídavku. To už celý klub stál a vlnil sa tak, ako Marco chcel. Poslednou piesňou večera bol druhý singel aktuálnej novinky, skladba Sweetest Emotions.

 

Hurikán menom Marco Mendoza nás po hodine a trištvrte vypľul zo svojej moci totálne mokrých a zvalcovaných. Okrem Marca na tom majú zásluhu aj jeho perfektní spoluhráči, na ktorých má tiež výborný čuch - Angličania, rodáci z Newcastlu, Micky Crystal (Tygers Of Pan Tang) – gitara a Kyle Hughes (Bumblefoot) – bicie.

  

Hneď po prezlečení prepotenej košele sa Marco vrátil na sľúbené free Meet & Greet, kde sa donekonečna fotil a podpisoval na všetko, čo sa dalo. Celý večer ukázal ako vyzerá niečo, čo robíte s láskou a vášňou. Na Marca Mendozu (aj v The Dead Daisies) kedykoľvek! Ak chcete tento meteorologický úkaz zažiť, máte ešte dnes (14. mája) šancu v bratislavskom Rock Café.