Po viac ako štyroch mesiacoch sa vracia metalová hudba späť do Nároďáku Jaroměř a to v sobotu 20. júna 2020 akciou Hot Metal Party.

Úlohu headlinera zastúpi heavy metalová legenda TITANIC. Môžete sa tešiť na skladby z nového albumu "Soumrak Titánů", ale aj na osvedčené pecky ako Figurina, Metalovej svátek, Ábel, Hnusná smůla. A s Titanikom pripravujú organizátori ďalšie prekvapenie.

Metalovým titánom budú "sekundovať" energickí METANOL a power melodici REBEL.


Titanic pripláva pod súmrakom titánov

Skupina Titanic bola založená na prelome rokov 1984 a 1985. Vydanie prvého albumu otvorilo kapele cestu aj na zahraničné pódiá. Napríklad v Bulharsku sa zoznámili s gitaristom Georgim Enčevom zo skupiny Impuls, ktorý sa neskôr stal stálym členom Titaniku. Skupina Titanic ukončila svoju činnosť v roku 2002, obnovená potom bola v roku 2009. Členom kapely je od augusta 2011 aj bubeník Martin Škaroupka (Cradle of Filth, Inner Fear, Lunatic Gods, ex-Masterplan atď.). Začiatkom roku 2019 nastúpil na post gitaristu Marek "Ashok" Šmerda (Cradle of Filth, ex-Root atď.) a nahradil Georgiho Enčeva.


Metanol - nechýba im sebavedomie a to je dobre

Tejto party z Hradca Králové sa nepýtajte, aký štýl hrajú - je to metal. A ďalšie škatuľkovanie? To sa pri ich tvorbe nedá. Majú svoj štýl, hrajú hudbu, ktorá ich baví. Všetko robia vo svojej réžii - hudbu, aranžmány, texty - samozrejme, v materinskom jazyku. Nie preto, že by angličtinu neovládali, ale preto, že sú Česi a sú na to hrdí. Chcú, aby ich texty dávali zmysel a boli pochopené. A aby si fanúšikovia mohli spievať s nimi.


REBEL - Sila a melódia z Golčovho Jeníkova

Štvorčlenná formácia hrajúca metal s prvkami power metalu a metal coru. Počas štvorročnej histórie odohral Rebel niekoľko desiatok koncertov na klubových akciách a festivaloch po Českej republike. Na svojom konte majú demo "Dračí jezdec" z roku 2016, EP s názvom "Krvavá růže" z roku 2017 a singel "Znamenie draka" z roku 2018. V najbližších mesiacoch sa môžete tešiť na ďalšie nové skladby, ktoré budú súčasťou nového EP s veľmi zaujímavým konceptom.