Priaznivci powermetalovej legendy HELLOWEEN by mali zbystriť pozornosť. 19. apríla totiž pod krídlami gigantu Nuclear Blast vychádzajú reedície ich dvoch výrazných albumov Keeper Of The Seven Keys – The Legacy (2005) a Gambling With The Devil (2007).

 

Tretiu časť Keeperov sprevádzali v čase vydania nemalé kontroverzie. Niet divu, siahať na tak posvätné artefakty metalovej hudby, akými sú Keeper Of The Seven Keys pt. I a pt. II si vyžaduje veľkú dávku odvahy, lenže presne tú v tej chvíli Helloween mali. Reči o tom, že kapela už prestala byť relevantná a len sa snaží vytrieskať maximum zo zašlej slávy, sa ukázali ako jalové.

 

Veľkolepý a v istom zmysle vizionársky album bol napokon vypustený do sveta ako dvoj-CD a napriek tomu, že ho vydalo relatívne veľké vydavateľstvo, dnes ho už vôbec nie je také ľahké zohnať. Reedícia vychádza na dvoch mramorových alebo prehľadných vinyloch a na dvoj-CD s dvomi bonusmi.

 

To jeho nástupca Gambling With The Devil s polarizáciou fanúšikov problém nemal. Album je dodnes považovaný za jeden z vrcholov kariéry „tekvíc“ a je škoda, že na koncertoch je opomínaný. Hity ako As Long As I Fall alebo Paint A New World, čo sú zároveň aj single tejto nahrávky, nestrácajú nič zo svojej sily ani dvanásť rokov od svojho vzniku a obdobné je to aj s ďalšími skladbami. Na novej verzii sa budú nachádzať aj štyri bonusové skladby pôvodne dostupné len na rôznych limitovaných edíciách, no nikdy nie pokope. Vinyloví nadšenci sa môžu tešiť na červeno-oranžové a priehľadné verzie. K dispozícii bude taktiež aj CD verzia v klasickom jewel boxe.