Nemecká speed/powermetalová legenda HELLOWEEN má za sebou úspešné turné United Alive World Tour, s ktorým vypredávala štadióny aj vďaka tomu, že sa bývalí členovia Kai Hansen a Michael Kiske pridali k (vtedy) aktuálnej zostave kapely a odohrali spolu tie najväčšie hity kapely na trojhodinovej šou. Na Slovensku sa v rámci toho turné zastavili dvakrát - v Bratislave a v Snine. Pre budúci rok plánujú k tomuto turné Part II, ktoré odštartuje práve na Slovensku.

 

Kapela však nebude hrať len svoje staré hity, ale prinesie nepochybne aj kúsky z nového albumu, na ktorom práve pracuje v štúdiu v Hamburgu. Chcú sa na ňom "priznať" opäť k svojim koreňom napríklad aj tým, že nahrávajú analógovo na konzolu, na ktorú nahrávali napríklad aj Master Of The Rings, Time Of The Oath či Better Than Raw a navyše Dani Löble bubnuje na bicej súprave Inga Schwichtenberga. Album by mal vyjsť koncom augusta alebo začiatkom septembra 2020. Slovensko tak bude prvá krajina, ktorá si nové skladby vychutná naživo.

 

"Tekvice" sa totiž rozhodli prvý koncert odohrať na zimnom štadióne vo Zvolene 26. septembra 2020. Vstupenky na tento koncert sa začínajú predávať 9. decembra a prvých 1000 kusov bude za zvýhodnenú cenu.


spustiť videospustiť video