Americká speváčka HAYLEY WILLIAMS vydáva album s názvom Petals for Armor. Pôjde o jej vôbec prvý sólový projekt, pretože svoju hudobnú kariéru doteraz zasvätila skupine PARAMORE. V diskografii jej zatiaľ svieti pätica albumov, pričom ten posledný pomenovaný After Laughter vyšiel v roku 2017. Prvýkrát si tak vyskúša vydanie albumu na vlastnú päsť. Dočkáme sa ho 8. mája tohto roku.

Williams v januári stihla vypustiť hneď dve ochutnávky toho, akým smerom sa bude doska uberať. Prvou skladbou z nadchádzajúceho albumu je Simmer vydaná 22. januára. Video režíroval Warren Fu stojaci za projektmi so skupinami ako DAFT PUNK, THE KILLERS, DEPECHE MODE, WEEZER, THE STROKES, SNOOP DOG alebo THE WEEKEND.

Jej vlastnými slovami o albume: „S pomocou najbližších priateľov som vytvorila niečo, čo môžem nazvať mojím vlastným. Je to špeciálny projekt a som nesmierne šťastná a vďačná za to, že môžem tento projekt zdieľať. Pri písaní Petals for Armor som ako textárka vytvorila jedny z mojich najlepších momentov, na ktoré som mimoriadne pyšná.“

 

spustiť videospustiť video

Vyjadrila sa aj k inštrumentálnej stránke albumu, s ktorou si „tentokrát mohla viac zašpiniť ruky na rozdiel od pôsobenia v PARAMORE“. Surovosť a naivita albumu jej navyše dovoľovala experimentovať o čosi viac. Na záver dodáva: „Som nadšená, že ľudia zažijú aj odlišnú stránku mojej osobnosti, s ktorou som sa zoznámila len nedávno.“

Druhým singlom je skladba Leave It Alone a inšpirovaná je udalosťami z roku 2018, kedy Hayley skoro prišla o svoju starú mamu. Obidve videá sú poňaté pomerne umelecky s tým, že Simmer je v tmavých a temných tónoch, zatiaľ čo Leave It Alone sa pohráva s omnoho svetlejšími farbami.

spustiť videospustiť video