V nedeľu 20. októbra sa v bratislavskom klube Randal uskutočnilo stretnutie vyznávačov melodického hard rocku. V rámci svojho európskeho turné, nazvaného dosť nezapamätateľne Tour 2019, si Kalifornčania HARDLINE odskočili aj k nám do Bratislavy. A bola to ich prvá návšteva na Slovensku.

 

Na zahriatie návštevníkov boli pozvaní BLACK TIGER z moravského Olomouca. Ich žáner je nazvaný celkom výstižne AOR, čiže adult oriented rock, rock pre dospelých. Existujú takmer 10 rokov, koncertujú ako support na pódiách svetových kapiel. Ich AOR bol celkom chytľavý, čiže takmer kompletné osadenstvo sa presunulo od baru do sály. A kto pozná Randal, vie, že toto sa nepodarí každému štartovačovi. Skvelý výkon, páni!

 

Mníchovčanov VICE sme mali možnosť vidieť v roku 2018 v Snine na Rocku pod Kameňom. Menší stage v Bratislave im bol trošku tesný, ale popasovali sa a rozpútali parádnu zábavu. A keďže ich aktuálny album sa volá 3 Fingers Up, z neho zaznela aj väčšina skladieb ich setu. Už v Snine som si vravel, že páni sú veselá kopa, v nedeľu to potvrdili. Získal som pocit, že z Nemecka prichádza hlavne veselá muzika. Freedom Call aj Vice patria do rovnakého „happy metal košiara“.

 

Hardline. Aktuálne turné predstavuje siedmy štúdiový album Life. Toľká energia a radosť, akú táto partia hrnie z pódia do hľadiska, to sa často nevidí. Spevák Johnny Gioeli sa nezastaví, komunikuje, baví ľudí aj kapelu, fajnotka. Navyše v deň koncertu mala basgitaristka Anna Portalupi narodeniny, o dôvod viac na oslavu.

 

Dalo by sa popisovať, čo všetko sa dialo na pódiu, ako Johnny gratuloval Anne, to by asi bolo na dve strany textu, jednoducho – bola zábava. Po koncerte sa komplet všetky kapely fotili s návštevníkmi, podpisovali, debatovali pri bare aj mimo neho. Príjemná party. A ako bolo sľúbené, prídu opäť o dva roky. Verím, že sa postavia na väčšie pódium, táto muzika si to zaslúži.