Poznáte to. Dlho žiadna poriadna akcia a potom zrazu bum, všetko v jeden deň. V poslednú októbrovú sobotu (27. októbra) sme sa naozaj nemohli na nedostatok akcií sťažovať. Len v samotnej Bratislave by ste našli zo štyri. My sme zamierili do bratislavskej Fugy, kde sa odohrávala, práve najtvrdšia z nich. Na blackmetalovom koncerte vystúpili dve slovenské kapely 0N0 a AIN a dve zahraničné - rakúski THE NEGATIE BIAS a nemeckí GOATH.

 

Večer odštartovali 0N0. Nielen na moje veľké prekvapenie ich set pozostával z unplugged dark ambient verzií ich tvorby. Oni síce oznámili, že zahrajú niečo netradičné, no napriek tomu po niečom, čo sa dá nazvať ultra dlhé intro (trvalo presne 17 minút), som zistil, že to bolo z ich strany všetko. Mne to bolo celkom ľúto, lebo vidieť ich naživo je zážitok. Ale bol som ubezpečený, že na ďalšom koncerte, ktorý sa uskutoční 30. novembra tiež vo Fuge, odhrajú už úplný set.

 

Po nich nasledovali nitrianski Ain. Tých sme mal možnosť vidieť naposledy ako poslednú kapelu prvého dňa  tohtoročného Loud Farm Festu a opäť poriadne posunuli latku večera. K ich šou neodmysliteľne patria warpainty, zahalené tváre a kapucne gitaristov. Jednoducho všetko, čo dopĺňa ťaživú atmosféru. Celý ich set sprevádzal dobrý zvuk a parádny hudobný výkon.


Po nich nasledovali rakúski The Negative Bias. Zrejme som bol ešte stále očarený výkonom Ain, no výkon tejto kapely ma nijako neohúril. Tým nechcem povedať, že zahrali zle. Skôr by som povedal, že u mňa len neprekonali predchádzajúcu kapelu a skôr som mal pocit, že viac zaujali kostýmami, maskami a celou vizuálnou šou. V každom prípade ich by som si pozrel hocikedy, keď budú mať cestu okolo.

Finále večera predstavovala kapela Goath. Táto nemecká formácia vznikla iba v roku 2015, ale už na prvý pohľad bolo jasné, že začiatočníci to nie sú. Najviac upútal ich vokalista a gitarista Goathammer, od hlavy po päty potetovaný. Zvyšných dvoch členov zakrývala z väčšej časti setu hmla. Odohrali takú oldschoolovú zmes čierneho kovu poskromne poprepletanú tým smrtiacim. Ale aj u tejto kapely u mňa platí to, čo pri predchádzajúcej. Viac zaujali imidžom, po hudobnej stránke ma viac oslovila nitrianska kapela.