Je to neuveriteľné, ale uplynulý víkend (20. - 22. júl) sme mali možnosť prežiť festival najčernejšej metalovej muziky GOTHOOM. Klobúk dolu pred organizátorom Petrom Betkom a jeho spolupracovníkmi. Už po ôsmykrát dať do pohybu takúto udalosť (napriek všetkým komplikáciám, ktoré sa už dlhšiu dobu s festivalom tiahnu) a navyše zabezpečiť, aby všetko fungovalo viac-menej bez komplikácií? To chce riadnu dávku odvahy a fanatizmu. A aj keď nie som práve fanúšik tohto žánru, atmosféra, aká na tejto akcii vládne, je veľmi príjemná, rodinná.

 

Čím začať o uplynulom ročníku roka 2017? Po prvýkrát sme sa stretli v nádhernom prostredí Drevenice Revište v Revišťskom Podzámčí. Veľmi dobrá voľba! Ľahká dostupnosť, parkovanie v pohode. Festivalový areál sa nachádzal priamo pri rieke Hron neďaleko cesty R1. Aj v prípade nutnosti dopravy taxíkom sme boli pár minút od okresného mesta Žarnovica. Mimo hudobný program množstvo návštevníkov uvítalo možnosť schladenia sa v rieke či výlet na zrúcaninu nad riekou. Aj ponuka hudobných nosičov či príslušného oblečenia bola dostatočne široká. Počnúc tričkami, mikinami až po hudobné nosiče či už digitálne alebo analógové. Zastúpenie mala aj slovenská UG scéna v stánku Slovak Metal Army.

 

Ak spomenúť niečo, čo by si zaslúžilo zlepšenie, išlo by hlavne o služby pre návštevníkov. V posledný deň akcie sa tesne popoludní minulo nealko pivo, o chvíľu neskôr aj „desinka“. Stánok s vegánskym jedlom taktiež skončil akosi prekvapivo skoro. A azda najhoršie bolo, že ak ste ranné vtáča a vstávate skoro, minimálne do ôsmej nebola šanca na žiadne občerstvenie - žiadny nápoj, žiadne jedlo. Ale! Aj napriek tomu - príjemná obsluha, večne vysmiate dievčence. Strava v Drevenici bola vynikajúca.


Štvrtkový program bol trošku ovplyvnený haváriou a následným kolapsom na D1. Ovplyvnilo to nielen príchod kapely ROOT z Česka, ale aj množstvo návštevníkov. Našťastie, aj táto komplikácia bola postupom času napravená.

 

K dianiu na pódiu len pár slov. Chlapci od DV Audio odviedli skvelú prácu a krajinou sa niesol čistý parádny zvuk. Headlineri sa dôstojne zhostili svojej úlohy. A nielen tí. Aj slovenskí zástupcovia, napríklad ČAD alebo CATASTROFY, dokázali prítomných dostať do extázy. Z môjho pohľadu boli vrcholmi hlavne kapely MGLA, UNLEASHED, KRISIUN. Hlavne jemnejšie pohlavie bolo vo vytržení z vystúpenia LEPROUS. Všetko ostatné môže povedať fotogaléria. Už dnes sa tešíme na Gothoom 2018!


Štvrtok

Piatok

Sobota