Uplynulý víkend sme mali možnosť výberu. Buď sa potiť na ploche letiska pri Váhu, alebo si užívať príjemnú (naschvál nepoužijem slovo ,,pohodovú") atmosféru takmer rodinného festivalu pri Hrone pod hradom Revište. Správny metalista a rocker sa rozhoduje 0,0 sekundy, voľba je jasná.

 

Deviaty ročník festivalu GOTHOOM OPEN AIR sa konal už druhýkrát neďaleko Žarnovice v dátume 5. - 7. júl. Trúfam si povedať, že lepší pľac na tento typ akcie by sme márne hľadali. Zažil som iba ten predošlý v roku 2016 uprostred lesa, v krajine nikoho a ničoho. Ak už pre nič iné, tak kvôli lesným zverom bolo sťahovanie super nápad.


Program pre tento ročník bol štandardne trojdňový, pričom deň prvý (štvrtok 5. júla) bol venovaný black metalu. Na programe boli kapely PROCH, ASGARD, IN TWILIGHT’S EMBRACE, ROOT, SCHAMMASCH, SVARTIDAUDI, DARKENED NOCTURN SLAUGHTERCULT, INFERNO
a BLAZE OF PERDITION.


Počas vystúpenia poľských In Twilight’s Embrace prišla nad areál mierna prehánka, ktorá časť ľudí presunula do stanov s občerstvením, časť do stanov a časť verných ostala pod pódiom. Škoda, poľskí mládenci podali fajnový výkon. Po krátkom zdržaní sa pokračovalo do skorého rána.

 

Atmosféru prvého festivalového dňa si môžete vychutnať z fotogalérie.

 

Ostatné fotogalérie: PIATOK, SOBOTA