Goblinsmoker začal ako projekt jedného človeka v Durhame koncom roka 2016. Hlavným cieľom bolo zobrať atmosféru black metalu a skombinovať ju s doom metalom a mytológiou, ktorá môže byť naplno poprepletaná so zvukom kapely, posolstvom textov a umením.

Napokon Goblinsmoker skončili v trojici a kapela si zakladá na rozprávaní príbehov o žabom kráľovi, nespokojnom vládcovi škriatkov. Ich domovom je les, kde sa neslobodný škriatok dobrovoľne obetuje svojmu vládcovi. Toto je príbeh, ktorý je rozprávaný skrz vydanú trilógiu. 

Kontaktovali Sludgelord Records, ktorý album Toad King vydali koncom roka 2018. Nahrávky sa vypredali  v priebehu pár dní. Kvôli úspechu sa ďalší album lepšie predával ako prvý.

Úspech zoskupenie neočakávalo, ale kapela bola pozvaná na pár akcií po Spojenom Kráľovstve a rozhodli sa, že na cestu si vezmú žabiaka. Kapela ho zosobnila v basgitaristovi a preniesla tak atmosféru z nahrávky na pódium.

Nasledujúci rok odohrali pár akcií a kapela začala skladať ďalšiu časť trilógie Throne in Haze, A World Ablaze. Tá pojednávala o tom, že žabí kráľ a jeho armáda škriatkov ide do vojny proti svojmu vlastnému druhu, ktorý zmanipuloval šaman škriatkov. Do štúdia zoskupenie prišlo v závere roku 2019. Goblinsmoker zavŕšili rok tým, že hrali na festivale Fall of Man v nemeckom Mníchove.