Úradujúca kráľovná českého crossoveru Gaia Mesiah je na turné k aktuálnemu albumu Refresh in Golden Hive Live. Vyvrcholí 26. marca 2020 vo Fléde divokou koncertnou energiou sprevádzanou upravenými aranžmánmi a novou dynamikou starších piesní. Večer odštartuje rap nu-metalová formácia Phatlip a zavŕši DJ rockotéka v réžii Gaia Mesiah.

Skupina sa pre pár rokmi vrátila na pódiá a zahájila novú etapu svojej existencie. Vydala vynikajúci a kritikou oceňovaný album Excellent Mistake (2019) a okrem toho, že je nominovaný na album roka v poslucháčskej ankete Žebřík, majú z neho výborný pocit aj členovia kapely. "Myslím, že teraz máme tú starú živelnosť, ktorá nás s vekom neopustila a naviac nám to lepšie funguje dokopy. Pre mňa nový album znamená tvorivú satisfakciu, naplnenie hudobných vízií, akúsi žatvu dávno zasiatych a pozvoľne zrejúcich tém," komentovala zmenu v rozhovore pre portál iDNES gitaristka Santa Morella.


K bezbrehej energii na albume kapela pridala hudobnú vyzretosť, tímovú skladateľskú prácu a profesionalitu, ktorá vyústila do jasnej predstavy o zvukových nuansách nového aj staršieho materiálu. Medzi albumami Excellent Mistake a ďalším pripravovaným albumom, ktorý vyjde budúci rok, sa preto štvorica rozhodla prevetrať staršiu diskografiu a využiť vynikajúce producentské kvality Goldena Amaka pre natočenie unikátnej živej nahrávky. Tak vznikol netypický "best of" výberový album Refresh in Golden Hive Live (2020) nahratý na jeden záťah v štúdiu Golden Hive. Obsahuje desať skladieb z prvých troch dosiek, medzi ktorými okrem klasických hitoviek nechýbajú ani menej hrávané skladby s novými aražmánmi, Joshove vokály a ďalšie novinky, ktoré budú tvoriť jadro brnenského koncertu. Po koncerte sa skupina presunie na malé pódium a rozbalí afterparty vlastnou DJ rockotékou.

Nabitý večer odštartuje energická parrtička Phatlip svojrázne kombinujúca rap a nu-metal. Kapelu charakterizuje hutná hra na špeciálnu sedemstrunovú gitaru - Žabis, dvojica raperov Stanley Ipkiss a Vision, nekompromisná Dolasova basa a bubenícke know-how Mishy M. z Gaia Mesiah, ktorá je súčasťou Phatlip od roku 2017. Od svojho vzniku v roku 20110 odohrala skupina niekoľko klubových a festivalových koncertov a vydala debutový album A wonno fak yo.

spustiť videospustiť video

spustiť videospustiť video