Norimberskí happymetalisti FREEDOM CALL v rámci svojho Tour 2017 predstavujú svoj aktuálny album Master Of Light. Album bol vydaný na konci minulého roka a kapela sa hneď vybrala na podporné turné. To začalo na opačnej pologuli a v tomto roku sa chlapci presunuli na Starý kontinent.

 

Na Slovensku ich máme možnosť u nás vidieť dvakrát. Prvú časť už máme za sebou, košický klub Collosseum zažil párty radostného metalu v nedeľu, 19. marca. Kvôli organizačným pravidlám klubu bol začiatok o 19. hodine, takže skupinky vlasáčov a vlasáčiek sa začali zbiehať okolo Dominikánskeho námestia už pred šiestou.

 

Úlohu predskokana na seba zobrali domáci RAVENCLAW. Predviedli svoju klasiku, scéne dominovala Tonkina basa, hnaná plamennou hrivou a rozviazanými šnúrkami na črieviciach.

 

Chvíľu po 20. hodine dorazili na pódium zvestovatelia Pána Svetla a začala párty k jeho sláve a sláve muziky, ktorú máme všetci radi. Interakcia medzi pódiom a ľuďmi pod ním bola magická, spievalo sa, skákalo i „hrozilo“ päsťami.  A aj chalani na stagei si evidentne večer užívali a spokojne sa smiali s nami. A po koncerte sa kompletná kapela prišla baviť s návštevníkmi, fotili sa, podpisovali, smiali. A, samozrejme, sa aj pripíjalo a štrngalo pivkom. To všetko na silu a slávu Pána Svetla.

 

Veľká vďaka patrí všetkým „východňárskym metlákom“, ktorí v krásnom počte zaplnili Colo a aj ich reakcie na kapelu pomohli vytvoriť naozaj úžasnú happymetalovú atmosféru. Vďaka, východ. A Bratislava o dva týždne (1. apríl)? Uvidíme!

 

Setlist: Tears Of Babylon, United Alliance, Kings Rise And Fall, Union Of The Strong, Freedom Call, Hammer Of The Gods, Masters Of Light, Carry On, Intro & Mr.Evil, A Perfect Day, High Up, Metal Is For Everyone, Circle Of Life, Power & Glory, Warriors, Land Of Light