Festivaly sa ľudom väčšinou spájajú s letom, teplom a po väčšine s vydareným počasím. Avšak, kto povedal, že festival si nemôžeme užiť aj v zimnom období? Síce sa na naň bude treba pripraviť s dvojnásobným počtom vrstiev oblečenia na tele, ale bude stáť určite za to. Vybrali sme pre vás niekoľko lákavých akcií, o ktorých ste možno ešte nepočuli.


FULL METAL MOUNTAIN

Spojenie športu a vychutnania si kvalitnej muziky? Prečo nie! Práve o tom je festival v rakúskych Alpách, a to presnejšie v lyžiarskom stredisku Nassfeld, ktorý sa pravidelne organizuje začiatkom apríla. Festival sa uskutočňuje len od roku 2016, no za ten čas sa na ňom stihli vystriedať kapely ako Kreator, Abbath, Elvenking, Nazareth a mnoho ďalších.

 

Úspešnosť tohto festivalu značí aj fakt, že sú za ním organizátori, ktorí sa podieľajú aj pri fungovaní Wackenu. Žiaľ, tento rok si dali „kreatívnu“ pauzu, no vzhľadom na veľký dopyt a spokojnosť sľubujú, že nasledujúce ročníky budú o to kvalitnejšie. Takže zaručene sa je na čo tešiť.

spustiť videospustiť video

EINDHOVEN METAL MEETING (13. 12. – 14. 12. 2019)

Tento festival je údajne najdlhšie prebiehajúci indoor metal festival v Holandsku, ktorý sa venuje predovšetkým žánrom ako black metal, death metal, thrash metal, doom metal a grind core. Nejde nový festival, pretože už má o niečo dlhšiu tradíciu, ktorá začala v roku 2010 a pravidelne sa usporadúva v strede decembra.

 

V predošlých ročníkoch sa tu objavili velikáni ako Satyricon, Dark Tranquillity, Obituary, Deströyer 666, Accept, Watain, Behemonth, Batushka, Gutalax a mnoho ďalších. Tento rok rozprúdia krv v žilách kapely Sodom, Alcest, Dying Fetus, Paradise Lost, Malokarpaťan, Kampfar, Taake a ďalší. 

spustiť videospustiť video

WINTER DAYS OF METAL (28. 11. – 30. 11. 2019)

Príbeh tohto festivalu za začal písať v roku 2017, kedy sa organizátori najväčšieho slovinského festivalu MetalDays rozhodli vytvoriť zimnú verziu.

 

Festival sa organizuje priamo pod ramenom najvyššieho pohoria Slovinska Triglav, v malebnej dedinke Bohinjska Bistrica. Podobne ako FULL METAL MOUNTAIN usporadúvajú svoj fest v lyžiarskom stredisku Vogel, ktoré ponúka úžasné lyžovanie na prírodnom snehu a jednoducho nádherný výhľad. Za ten krátky čas fungovania sa tu minulé ročníky vyskytli Rotting Christ, Destruction, Taake, Arkona, Skálmöld, Ghaals Wyrd, Dropkicks Murphys a ďalší. Tento rok sú hlavní na setliste Blaze Of Perdition, Bölzer, Insomnium, Kampfar, Kataklysm, The Black Dahlia Murder a iní.

spustiť videospustiť video

WACKEN WINTER NIGHTS (14. 02. 2020 – 16. 02. 2020)

Už len samotný názov napovedá, že určite ide o ďalší kvalitný festival. Aj o ňom by sa dalo povedať, že je pomerne nový a tento rok ho čaká len 4. ročník. Avšak, po prestížnom ocenení Best New Festival 2017 svoju kvalitu len potvrdzuje. Wacken Winter Nights kombinuje kapely z rôznych súdkov, ako napríklad stredovekú klasiku s fantasy svetom, pohanské a vikingské žánre, ako aj rock a metal.

 

Tento rok sa tu objavia Dalriada, Heidevolk, Lindy-Fay Hella (Wardruna), Metsatöll, Nytt Land, Primordial, Tyr a mnoho ďalších, ktorých organizátori ešte zverenia. 

spustiť videospustiť video