Jedna z najznámejších a najvplyvnejších nórskych blackmetalových kapiel súčasnosti DARKTHRONE ovplyvnila zvuk žánru na dobu neurčitú a výrazne sa podieľa na obšťastňovaní svojich fanúšikov od roku 1986. V aktuálnom zložení Fenriz a Nocturno Culto chystajú nový album Arctic Thunder, čo je, okrem iného, ďalší dôvod na radosť. Ďalšia novinka od Fenriza je ale s prívlastkom tragikomická, pretože najznámejší metalový "pošťák" hrajúci vo svojej extrémnej kapele sa tentokrát stal členom mestskej rady v meste Kolbotn. A ako sa k takejto pozícii dá dostať v Nórsku? Očividne k tomu stačí nevôľa byť zvolený a promo fotografia s mačičkou na rukách.

 

Fenriz totiž len vypĺňal miesto na kandidátke a jeho volebný slogan znel jasne: "Prosím, nevoľte ma." V deväťtisícovom mestečku je ale pomerne známy a ľudia to videli inak. Nórsky muzikant z toho každopádne nie je nadšený, no ako dodáva, na dlho trvajúce záväzky je zvyknutý. 


Vypočuť si môžete prvú skladbu Tundra Leech z pripravovaného albumu. Najmetalovejšiemu milovníkovi prírody želáme, aby spravil zo svojej nechcenej pozície z Kolbotn lepšie miesto pre život a najmä pre posluch black metalu!

spustiť videospustiť video

Použité zdroje:
metalinjection.net