Zdá sa, že odkaz Riot Grrls z 90tych rokov žije aj naďalej. V americkom Baltimore nájdeme zoskupenie WAR ON WOMEN, ktoré hlása vo svojich textoch právo pro-choice, prístup k antikoncepcii a problematiku znásilnení.

Album Wonderful Hell od feministickej kapely War On Women vyjde 30. októbra. Členovia sa zatiaľ podelili s fanúšikmi s teaser trailerom.  

 


spustiť videospustiť video

Americkú kapelu War On Women oficiálne založili Brooks Harlan a Shawna Potter v roku 2010. Jej predhistória sa datuje ešte ďalších sedem rokov dozadu. Vtedy Brooks Harlan nahovoril Shawnu Potter, aby spievala a hrala na gitaru pre AVEC. To bol indie-rock projekt, ktorý vznikol v Nashville. Keď videla Potter Courtney Love hrať na gitaru, veľmi ju inšpirovala, a tak sa začala naplno venovať hudbe.

Členovia War On Women sa netaja tým, že ich počas dospievania inšpirovali kapely z hnutia Riot Grrls. Ich vplyv je citeľný, aj keď War On Women popisujú svoj zvuk ako „keď sa ranná Metallica stretne s Bikini Kill.“ Bikini Kill boli veľmi výrazným rýdzo ženským zoskupením od konca 80tych rokov, kedy sa začala formovať myšlienka Riot Grrls.

V roku 2012 War On Women vydali EP Improvised Weapons. Ich debut War On Women vyšiel v roku 2015 a tri roky na to vydali zatiaľ poslednú štúdiovku Capture the Flag.