V sobotu 23. apríla 2016 sme sa dočkali aj druhej liptovskej akcie. V Advetures Music Clube sa krstil debutový album kapely FEEL A CURSE s názvom Shadows In MindAkcia prebehla vo veľkom štýle a, samozrejme, aj s prekvapením.

 

Prví sa na pódium postavili BRUTE. Už pri prvej kapele celkom slušne pribúdalo ľudí, takže zobudiť dav bola pre nich trochu ľahšia úloha. Čo sa týka zvuku, tam sa nie je o čom baviť, opäť si ho zobral na starosti Matej Barla z Popradu, takže pri všetkých kapelách bol na jednotku. Želal by som si vo viacerých kluboch tak šikovného človeka. Čo ma zaskočilo, bolo, že chalani odohrali svoj set bez bubeníka, nakoľko im náhle odišiel, takže bicie išli iba zo samplov. Napriek tomu to ustáli.

 

Po pauze prišli SUBURBAN TERRORIST, materská kapela Maceja z Beluše, ktorý je teraz vo Feel A Curse. Svojím setom nás totálne zmasakrovali, parádny growl v podan Šimona. ktorý pôsobí aj v kapele Ward a tiež výborné bicie. V kotli to už celkom vrelo, začínali prvé strkanice a pomaly sa to rozbiehalo do riadnej mely, ale to hlavné tanečné kolo si ešte väčšina nechávala na neskôr. Na záver nechýbalo poďakovanie publiku, pravda je, že Liptovský Mikuláš má dosť silnú a vďačnú fanúšikovskú základňu, ktorú kapele v mnohých iných mestách závidia.

 

Setlist: Slave Of Uncotrolled Mind, Unmerciful Revenge, Loco, Death To Sun, Inhuman Breed, Skin For Sale, Psycho Enemy, Brokendown Face

 

Mikulášski death matalisti Feel A Curse sa predstavili ako tretia kapela v poradí a svoj set odpálili skladbou Of War And Men. Pokračovali skladbou o nočných morách The Demon Inside. Kapela si to dávala na plné gule. Vidieť, že príchod Maceja priniesol svoje ovocie. Trochu netradične pôsobil Andrej za bicími, ktorý so svojím mikrofónom pripomínal pracovníka call centra. Ale to sú len detaily, lebo kapela si to riadne dávala. Výsledok bolo vidieť pri pohľade na kotol, kde to opäť riadne vrelo. V úzadí bolo počuť drnčať Palovu basu, Jozzo rozdeľoval svoju energiu medzi gitaru a vokál a bolo vidno medzi pauzami, keď sa snažil prihovárať publiku z posledného dychu, že do toho dáva naozaj všetko. Skladou Memories Stay si pripomenuli ich dobrého kamaráta Tomáša Gondu, ktorý, žiaľ, už nie je medzi nami.

 

Po skladbe Misguided World prišiel na rad krst. Krstným otcom sa stal Matej Barla. Po otázke, či má poliať veľa alebo málo, polial album tak primerane, následne fľaša putovala ďalej medzi ľudí a set pokračoval. Intrigues And Hatred mala byt akože posledná skladba, ale, samozrejme, dav si žiadal prídavok, takže odznel cover Human Targed. Keďže ani potom nemal nikto dosť, prišlo na rad prekvapenie večera, keď Jozzo na pódium zavolal Narakha, formujúceho člena a gitaristu Darktimes. Toto symbolické spojenie dvoch najvýraznejších liptovských kapiel z dvoch odlišných metalových žánrov nebola žiadna čerešnička na torte, ale riadny melón, keďže žiadne väčšie ovocie mi momentálne nenapadá. Navyše nám Narakh predviedol, že to vie nielen s gitarou, ale vie aj riadne zagrowliť. Dav pod pódiom už tušil, že sa blíži finále večera, a tak všetci tancuchtiví vypúšťali poslednú paru. Po skladbe Lies, samozrejme, nášho novopečeného vokalistu nikto z pódia nepustil, preto nám ešte pridal Flying Stones. Za odmenu sme mu ľudia spravili circle pit, ktorý si sám vypýtal. Za veľkého potlesku sa s nami rozlúčili.

 

Setlist: Of War And Men, The Demon Inside, God´s Betrayal, Shadows In Mind, Memories Stay, Twisted Fate, Misguided World, Corroded Time To Come, Intrigues And Hatred, Human Targed (6 Feet Under cover),  Lies, Flying Stones

 

Niečo ako after párty by sa dalo označiť vystúpenie kapely LOS COCOTOS z Martina. Už sám názov hovorí, že ich vystúpenie sa nedá brať vážne. Musím však povedať, že keď si odmyslím texty, ktoré na druhej strane majú za úlohu hlavne pobaviť, tak hudobne sa do toho chalani riadne obuli a vôbec to neflákali, navyše vokálny prejav bol tiež super. Medzi skadbami nechýbali vtipno-perverzné príhovory. Pod pódiom ostala sotva polovica ľudí, ale z tých pozostalých sa utvoril circle pit, ktorého veľkosť im mohli miestami závidieť aj headlineri večera. Z ich skladieb odznelo Kurvičky, Sexuálna Deštrukcia, Prehnitý Svet, Nekkro Párty či Perverznosti.

 

O fotogalériu sa nám postaral Zmok.