Štvorica muzikantov Fall From Everest z Prahy prichádza práve dnes s prvým singlom z debutového albumu St. Nightmare’s Day, ktorý popisuje životnú cestu plnú týrania, drog, emočných porúch a prenášania týchto tráum na ďalšie generácie. Singel i videoklip sa objaví na všetkých streamovacích platformách.


Videoklip k singlu s názvom “k.” je režisérskym debutom mladej a talentovanej Elišky Sedláčkovej, ktorá sa zároveň postarala aj o mapovanie uplynulého turné FALL FROM EVEREST s maďarskými DOWN FOR WHATEVER, a takisto sledovala práce na albume St.Nightmare's Day. Klip zachytáva cestu kapely od týchto zásadných koncertov až po dokončenie albumu. O postprodukciu videoklipu sa zaslúžil grafický mág Jsem Venca.

“Po více než dvou letech skládání, nahrávání a vymýšlení přišel čas s tím jít ven. Naše debutová deska vyjde 13.9.2020. A proto bude 13. září oslavováno jako St. Nightmare's Day! Den, kdy si společně připomeneme překonání našich nejzlejších snů!” hovoria členovia kapely Fall From Everest.


Dlho pripravovaný album St. Nightmare’s Day, ktoré si určite nájde priaznivcov medzi fanúšikmi post-hardcore, emo alebo metalcore, natáčala kapela s Pavlom Chyškom v Dark Deer Audio. Úzkostná a melancholická doska je popretkávaná desiatkami vzájomných textových i inštrumentálnych referencií.

Tento rok nezačal pre kapelu Fall From Everest práve pozitívne - koronavírus narušil plány aj tomuto pražskému kvartetu. Najväčšou ranou bolo zrušenie vopred vypredaného koncertu v pražskom klube Varšava, kde kapela plánovala odtajniť artwork a dátum vydania svojho debutového albumu. Nakoniec tak urobili v marci, a to formou špeciálneho streamu pre všetkých držiteľov vstupenky.

spustiť videospustiť video

Použité zdroje:
Fall From Everest