Kapela BRÜNNFIELD sa na hudobnej scéne pohybuje už ôsmy rok a má za sebou bohatú koncertnú históriu. Na začiatku tohto roku kapela odohrala prvé samostatné turné, na ktorom si zahrala napríklad s legendárnymi anglickými VARUKERS a v letnej festivalovej sezóne niekoľkokrát zahosťovala na koncertoch kapely Tři sestry. Nástrojovým obsadením, kde dominujú husle, si kapela získala neoficiálnu prezývku „brněnský Divokej Bill“.

Pred otvorením nového ročníka hokejovej Extraligy prichádza kapela BRÜNNFIELD so skladbou a videoklipom pre hokejový klub Kometa Brno. Rovnomenný videoklip sa natáčal na terase na trinástom poschodí výškovej budovy v Brne s prekrásnym výhľadom na mesto. „Ještě hodinu před začátkem natáčení nás zastihla bouřka, naštěstí vše dobře dopadlo a my si hraní užívali, trochu se odvázali, a jak mají Komeťáci ve zvyku – odpálili jsme i pyro,“ hovorí bubeník Patrik.


Pretože celá kapela už niekoľko rokov „svoju Kometu“ podporuje, bolo pre ňu napísať takýto song určitou výzvou a zároveň to pre muzikantov bola česť. „Text jsme psali v osobitém podniku, kterým je náš oblíbený Rum bar,“ s úsmevom dodáva autor hudby, gitarista Zdenál.

A ako sa skladba podarila? Posúďte sami.

spustiť videospustiť video