Hudobné superstars, skutočné legendy, najhorúcejší nováčikovia hitparád, ale aj unikátna atmosféra stredovekej pevnosti – toto všetko ponúka srbský EXIT. Tohtoročnými prvými headlinermi sú aj David Guetta, DJ Snake, Tyga, James Arthur, Fatboy Slim, Kosheen, Boris Brejcha, Metronomy, Sepultura, M.O.D., celkovo organizátori zverejnili už tretinu line-upu. Vstupenky sú v predaji aj na slovenskom www.predpredaj.sk.

Štyri dni, vyše 1000 vystúpení na viac ako 40tich pódiách a hudobných venues a takmer všetky hudobné žánre, aj taký bude tohtoročný EXIT festival, ktorý láka čoraz viac aj slovenských fanúšikov. Organizátori EXITu postupne odkrývajú program jubilejného 20. ročníka, oznamovanie headlinerov bude pokračovať aj v najbližších týždňoch. Popri top DJoch ako David Guetta a DJ Snake, raperoch Tyga a Sheck Wes, či kapelách Sepultura, Metronomy a Kosheen sa fanúšikovia môžu tešiť aj na Artbat, Marky Ramone, Meduza, Roni Size b2b LTJ Bukem, Zhu, Agnostic Front, Alitor a mnoho ďalších. Rozrastajúci sa line-up je k dispozícii na https://www.exitfest.org/en/lineup/.


Okrem megahviezd iných žánrov (DJ, rap a hiphop, reggae, techno atď ), na oslave 20. narodenín EXIT festivalu zahrá aj člen Rock´n´Rollovej siene slávy, bubeník legendárnej punkovej kapely The Ramones Marky Ramone, hard-coroví punkeri Agnostic Front, švédski metaloví hrdinovia Thundermother, bostonská hardcorová kapela Death Before Dishonor a ďalšie skvelé kapely aj z Mexika, Brazílie, Fínska, Dánska a mnohí ďalší.

EXIT festival patrí už dlhšie medzi najlepšie európske festivaly. Jeho výnimočnosť podčiarkuje aj miesto konania - unikátna Petrovaradínska pevnosť, jedna z najväčších a najkrajších európskych pevností 18. storočia. Festival sa koná na brehoch Dunaja v Novom Sade, kúsok od srbského hlavného mesta Belehradu. EXIT je dvojnásobným držiteľom ceny pre Best Major Festival 2014 a 2017 European Festival Awards a mnohých ďalších cien. Doteraz ho navštívilo viac ako 3 milióny ľudí z viac ako 70 krajín. Štvordňový festival, ktorý si každoročne obľubuje viac a viac Slovákov, ponúka koncerty mnohých hudobných žánrov – od rocku, popu, hardrock punku, death metalu až po techno, reggae, disco, indie, hip-hop, grime, dubstep a mnoho ďalšieho – celkovo viac ako 1000 umelcov na viac ako 40tich pódiách a hudobných zónach.

spustiť videospustiť video