Druhú časť festivalovej zostavy Brutal Assaultu načínajú Fleshgod Apocalypse, Municipal Waste alebo Red Fang.

Ešte len dozrievajú reakcie po oznámení legendárnych Mercyful Fate a organizátori Brutal Assault sa oznámením ďalších mien prehupli do druhej časti zoznamu.

Začíname s neotesanými crossover thrashermi MUNICIPAL WASTE, ktorí tvorbou dobrovoľne zakotvili v rokoch osemdesiatych. Rozpália vás rýchle tempá, úsečné spevy a poctivá dávka zbesilého thrashujúceho rockandrollu. Inak tomu nebude ani pri hudbe Billyho Milana a jeho M.O.D., ktorý k svojmu hraniu hovorí: "Ak by toto bola práca, nenávidel by som to," takže zaznejú aj hitovky z debutu S.O.D. „Speak English Or Die”. V párty nastavení zostaneme aj do tretice. Nepochybujeme, že počas setu stonerových RED FANG pivo potečie prúdom a mohutný moshpit rozkýve aj samotné pódium.


Poriadok si určite zabezpečia aj DARKEST HOUR, ktorí rovnako ako my slávia 25 rokov fungovania. So skúsenosťami z veľkých aj malých pódií v polovici 90. rokov stáli pri obrode amerického metal a vzniku metalcoreovej vlny. Symfonickej hudby je na našich pódiách poskromne. Ak už nájdete, musí to stáť za to. Nepochybujeme, že kedysi deathmetaloví FLESHGOD APOCALYPSE s novou platňou „Veleno“, ktorá posunula hranice extrémnosti symfonickej hudby opäť o krok ďalej, sú presne takým príkladom.

Žánrovú premenu majú za sebou aj EXHUMED. Pôvodne goregrindové komando si síce ponechalo svoje mäsiarske zástery s výšivkou "Gore Metal", ale nakoniec je ich osudom death metal postavený na grindcore základoch. A pri death metale zostaneme. Pre svoju až punkom nasiaknutú formu oldschoolu sú oslavovaní NECROT, rovnako cenení sú aj SOREPTION. Švédska strojovňa síce hrá jeho technickú vetvu, ale tak neuveriteľne hrubú a chladnú, že vám ich cyber zvuk premení srdce na kameň.


PENTAGRAM budú naisto jedna z najstarších na festivale vystupujúcich skupín. Vznik sa datuje až do neuveriteľného roku 1971 a sú tak spolu so Saint Vitus a Trouble jednou z tých pôvodných doom kapiel, ktoré sa vyvinuli zo zvuku Black Sabbath. Je možné v ich prípade snáď nepoužiť termín legendy? Aj black metal dánskych DENIAL OF GOD vyznáva pôvodnosť a odkazuje sa ku kapelám Venom, Mercyful Fate, Bathory, Celtic Frost a ďalším. V ich tvorbe je však výrazná melodika. Rovnako VALKYRJA sa odovzdáva melódiám, ale inak je tento gitarovo prepracovaný black zo Švédska pevne zakotvený v súčasnom zvuku.

Kto všetko pribudol: Darkest Hour, Denial Of God, Exhumed, Fleshgod Apocalypse, M.O.D., Municipal Waste, Necrot, Pentagram, Red Fang, Soreption, Valkyrja

Zoznam už potvrdených interpretov:

1914, THE AGONIST, ALCEST, ARCTURUS, AS I LAY DYING, ASPHYX, ATARI TEENAGE RIOT, AUTHOR & PUNISHER, BENIGHTED, BEYOND CREATION, BLOOD INCANTATION, BLOODBATH, BUTCHER BABIES, CATTLE DECAPITATION, CRADLE OF FILTH, DARK FUNERAL, DARKEST HOUR, DENIAL OF GOD, DESPISED ICON, DEVIN TOWNSEND, DRACONIS INFERNUM, EVOKEN, EXCREMENTORY GRINDFUCKERS, EXHORDER, EXHUMED, FEVER 333, FLESHGOD APOCALYPSE, FRONT LINE ASSEMBLY, FRONTIERER, FUELED BY FIRE, HAVOK, HENTAI CORPORATION, IMPERIAL TRIUMPHANT, KATATONIA, KVELERTAK, LIFE OF AGONY, MANES, MASS INFECTION, MAYHEM, ME AND THAT MAN, MELT-BANANA, MERCYFUL FATE, M.O.D., MUNICIPAL WASTE, MYRKUR, MYSTICUM, NAILED TO OBSCURITY, NECROPHOBIC, NECROT, NOCTURNUS AD, OBITUARY, OTTONE PESANTE, PARADISE LOST, PENSÉES NOCTURNES, PENTAGRAM, PHILIP H. ANSELMO & THE ILLEGALS Performing A Vulgar Display Of PANTERA, PSYKUP, RAZOR, RED FANG, RING OF SATURN, SACRED REICH, SHADOW OF INTENT, SIGH, SOEN, SOREPTION, STATIC–X, STRIGOI, SUFFOCATION, TERROR, TOXIC HOLOCAUST, UADA, VADER, VALKYRJA, VENOM, WHILE SHE SLEEPS, WORMROT