Dve spojené turné pražským fanúšikom ponúknu poľskú disciplínu aj novozélandský chaos.

Pre poľských blackmetalistov MGŁA, ktorých hviezda už dávno opustila zahmlené bažiny undergroundu, je pre ich dôraz na výrazné gitarové melódie dôležitý čistý zvuk. Bez neho by neboli všetky nástroje rozoznateľné. Toto dokážu priestory pražského Akropolisu bez pochýb ponúknuť. A aj keď nehrajú žiadny extrém a skladby sú viacmenej na počúvanie, v živom prevedení sú veľmi chytľavé a silné. Nie náhodou. Poliaci sú perfekcionisti, takže atmosféru navyše umocňujú premakanými svetlami doplnenými hmlou. Fanúšikovia sa tak opäť môžu tešiť na precízny set, ktorý konečne aj v Prahe ponúkne kúsky z albumu "Age of Excuse", ktorým na seba MGŁA púta pozornosť a získava celosvetový rešpekt.


spustiť videospustiť video

Presným opakom je novozélandská war death/black pohroma DIOCLETIAN, ktorých turné je s turné MGLY príležitostne spojené. Chaotické tornádo oddané hudobným násilnostiam, nie nepodobným Blasphemy, Revenge či snáď Teitanblood, teda zvierací zvuk aj prednes, morbídne riffy a kostilámajúce klepanice. Žiadna ľúbivá zmes, kde melódie môžu snáď pripomínať jedine ničiacu deštrukciu. Korunu tomu všetkému nasadzuje neľudský chropot.

Kvarteto z Krakova so sebou na turné berie ďalšie dve kapely. Osviežujúcimi isto budú MORD'A'STIGMATA, ktorých pojatie avant-garde blacku neznamená len rozlámanosť a škrípanie, ale tajomnú a temnú post-atmosféru, zapojenia ruchov aj elektroniky bez toho, aby akokoľvek vymizli black "vibrations". Od podivností sa presuňme ďalej, pohrebnou tematikou sú fascinovaní blackmetalisti MARTWA AURA. Kvintet z Poznani adoruje melódie, a ak je aj ich prejav surový, stále je kultivovaný. Žánrovo spriaznení kanaďania RITES OF THY DEGRINGOLADE brúsi ohňom vypálené black/death čepele a sídli v stajni Nuclear War Now! Productions, takže ďalšie slová nie sú potrebné....záhuba!

spustiť videospustiť video

spustiť videospustiť video