Warning: file_get_contents(/www/hosting/rocker.sk/www/userfiles/cache/article_full_3676.cache): failed to open stream: No such file or directory in /www/hosting/rocker.sk/www/news-single.php on line 3
Devana - ROCKER.SK
Logo
Devana

Devana

Meno: Vladka Krempaská / Devana
Mesto:  Stará Ľubovňa
V ROCKER.sk: od októbra 2018

 

E-mail: krempaska@rocker.sk


Hudbu som začala intenzívnejšie vnímať, keď som mala približne 12 rokov. Dovtedy som počúvala, čo prišlo. No keď som prvýkrát videla videoklip k piesni Patience od Guns N‘ Roses, hneď som do toho upadla. Nebolo to len tými krásnymi Axlovými vlasmi a špecifickými vokálmi, ale aj Slashovými riffmi a celkového zohrania kapely. Čítanie životopisov a zaujímavostí zo sveta rockovej hudby sa stalo mojou pasiou. Postupne som objavovala ďalšie kapely a od klasického rocku to nakoniec vygradovalo až k metalovým subžánrom. Mojimi najväčšími srdcovkami sa stali klasiky Iron Maiden, Motörhead, Black Sabbath, Led Zeppelin a Metallica.

 

No poslednou dobou ma to privanulo k severskej scéne, kde som si obľúbila tú neopísateľnú atmosféru. Stále nepohrdnem klasikou, no momentálne sú u mňa v popredí Amon Amarth, Primordial, Wintersun, Satyricon, Bathory a Avatar. Z melodickej tvorby mi hlavne učarovala Wardruna, Heilung, Myrkur, Burzum, Sólstafir a, samozrejme, mnoho ďalších. 

 

Písaním pre ROCKER.sk sa nielen rozvíjam a spoznávam zákulisné scény, ale posúvam ďalej svoje nadšenie. Vždy som bola toho názoru, že rock a metal sú najrozvinutejšie žánre. Sú v podstate nedoceneným umením, ktoré má čo ponúknuť a každý si v ňom nájde to svoje. 

© rocker.sk