Americká black metalová legenda Black Funeral pustila začiatkom mesiaca do streamu svoj nový album, desiaty v poradí, s názvom Scourge of Lamashtu pod taktovkou Iron Bonehead Productions a ukážku z neho si môžete vypočuť nižšie v článku.
Kapela Black Funeral nepotrebuje žiadne veľké predstavovanie. Ide o jednu z prvých amerických black metalových kapiel, ktorú vedie magický Michael Ford AKA Akhtya Nachttoter, ktorý si veľmi rýchlo získal rešpekt po celom svete. Black Funeral doteraz zaznamenali najväčší úspech s albumom Ankou and the Death Fire z roku 2016, takisto prostredníctvom Iron Bonehead. O dva roky neskôr prišiel ďalší počin - mini-album The Dust and the Darkness.


Teraz tu máme Scourge of Lamashtu, v ktorom sa spájajú vlny kakofónických dysharmónií s chladným black metalom a dark ambient prvkami. V hudbe sú použité zvuky vetra, divočiny, hôr, búrky, začujete sovy, zavýjanie vlkov, krákanie havranov, pretože to všetko reprezentuje démonov, duchov, smrť a božstvá.

Black Funeral otvára staroveké pieskové hrobky a rekonštruuje rituály kaššaputu, démonov a vampírov z obdobia neo-Asýrov, Neo-Babylončanov a Ur III (Sumeri) z vtedajšej Mezopotámie. Celý koncept albumu je sústredený okolo zlomyseľných démonov, božstiev uctievajúcih rebelov a vampírov, ktorí neustále prenasledujú tento svet. Ale dosť bolo slov, poďte si ochutnávku novinky vypočuť.