Pred pár dňami ruskí deathmetalisti PYRE uviedli novú skladbu s názvom "Ornaments of Bones", ktorá pochádza z očakávaného debutového albumu "Chained to Ossuaries". Ten bude vydaný na CD už o 5 dní, 27. apríla, prostredníctvom vydavateľstva Memento Mori. Neskôr príde na trh aj vinylová verzia vďaka vydavateľstvu Dawnbreed Records.

PYRE sa zrodili v stokách Petrohradu v roku 2011 a skladajú sa z niekoľkých hyperaktívnych hudobníkov. Tí sú alebo boli členmi aj ďalších ruských undergroundových kapiel - Teitanfyre, Drama, Ulvdalir, Internal Damage, Blazing Rust, Chamber Of Torture a ďalších. V génoch kapely je zažratý death metal, tak originálny a presvedčivý, ako sa len dá so zameraním na tradičné a surové zvuky, ako napríklad Asphyx, Grave, Morgoth, Nihilist, Death, Unleashed, Autopsy, Repugnant, Obituary, Dismember alebo Pestilence, ale zároveň súperiaca s rovesníkmi tohto žánru.


Po niekoľkých singloch a množstve koncertov naprieč rodnou krajinou je kapela PYRE pripravená posunúť sa vpred pomocou druhého opusu Chained to Ossuaries. Žiadna polovičná práca, žiadne kompromisy, PYRE sa hlási k svojmu zvuku a opäť je to nefalšovaný death metal, napriek tomu, že sa trio snaží o zvuk, ktorý je tmavší, viac záhadný a vo výsledku aj viac hypnotický.

Album je taký zlovestný, ako napovedá jeho názov. V úvode prudko rýchly, až vás chytí a stiahne dolu do priepasti, kde na vás čaká podzemná oheň chŕliaca príšera. Za pozornosť stojí aj spôsob produkcie - svieža a živá, bohato analogická, napriek tomu neprekrývajúca sa v ušiach a nedeformujúca zvuky. Do značnej miery za to môže aj mastering Javiera Feleza v uznávaných štúdiách Moontower Studios.

Vďaka temnému a zároveň štýlovému umeleckému stvárneniu obalu albumu Chained to Ossuaries, ktorú má na svedomí Artem Grigoryev, dáva skupina jasne najavo, že táto pecka bude naozaj smrtiaca.

Zoznam skladieb:

 1. Exordium
 2. Impaler the Redeemer
 3. Wreath of Crucifix
 4. Across the Shores of Emerald Fractals
 5. Ornaments of Bones
 6. Chained to Ossuaries
 7. Crown of Death
 8. Disgraced and Dethroned
 9. Antae to the Nothingness
 10. Death's Dawn Call
   

spustiť videospustiť video